fbpx

Dowiedz się, z czego wykonane są sztućce ulegające biodegradacji

Zbliża się specjalna kolacja, a ty chcesz zrobić coś innego? Co powiesz na użycie ekologicznych lub biodegradowalnych sztućców. Stanowią one doskonałą opcję do wykorzystania przy wszelkiego rodzaju imprezach, a jednocześnie chronią środowisko.

Zaskocz swoich gości, zmieniając typową srebrną zastawę babci. Twoi przyjaciele zobaczą Cię inaczej po wieczorze z biodegradowalnymi sztućcami i produktami naturalnymi.

Bez wątpienia sztućce ulegające biodegradacji to innowacyjny pomysł, który pomoże nam zmniejszyć ilość tworzyw sztucznych

Stosowanie plastikowych sztućców, talerzy i kubków z czasem się rozpowszechniło, ponieważ są one idealne do użycia, a następnie wyrzucenia. Oznacza to, że każdego dnia jest więcej odpadów, które zanieczyszczają naszą planetę.

Biodegradowalne sztućce łączą w sobie ochronę środowiska i zdrowe odżywianie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego typu sztućców, kontynuuj czytanie tego wpisu.

Biodegradowalne sztućce: Najlepsza alternatywa

cubiertos biodegradables

Biodegradowalne sztućce odnoszą się do tych, które są wyrzucane przez żywe organizmy i mogą być ponownie zintegrowane z ziemią poprzez środowisko.

Większość z tych przyrządów rozkłada się i wraca do gleby w ciągu dziewięćdziesięciu do dwustu dni. W przeciwieństwie do naczyń z tworzyw sztucznych, które są oparte na ropie naftowej i ich rozkładanie może trwać ponad 500 lat.

Biodegradowalne sztućce składają się z widelca, łyżki i noża. Ale są też sztućce do serwowania. Idealnie nadają się do użycia przy obsłudze stołów lub do samoobsługi, są wygodne w czasie jedzenia.

Inne sztućce są używane do przekąsek. Na przyjęciu lub kolacji można zobaczyć owoce lub słodycze trzymane specjalnymi widelcami. Ten rodzaj sztućców zaoferuje Państwu wiele wyrafinowania, a jednocześnie będzie chronił środowisko naturalne.

Z czego wykonane są biodegradowalne sztućce?

cubiertos biodegradables material

Wśród materiałów wykorzystywanych do produkcji biodegradowalnych sztućców znajdują się

Pulpa z trzciny cukrowej

Jest to naturalny surowiec do produkcji wyrobów z trzciny cukrowej rafinowanej. Jest on całkowicie biodegradowalny, nadający się do kompostowania i recyklingu.

PLA

To znaczy kwas polimlekowy. To żywica zrobiona ze skrobi kukurydzianej. Jego właściwości są doskonałe w porównaniu z właściwościami tworzyw sztucznych pochodzących z ropy naftowej.

Ponadto nie powodują one alergii ani innych problemów. Sztućce są zgodne z przepisami europejskimi i dlatego są bezpieczne dla konsumentów.

Biodegradowalne sztućce PLA oferowane przez MonoUso są doskonałej jakości. Można je otrzymać w różnych modelach, kolorach oraz w zestawach lub indywidualnie. Są ekonomiczne i bardzo odpowiedzialne wobec środowiska naturalnego.

Bambus

Bambus jest całkowicie korzystny, ponieważ pochodzi z najszybciej rosnącej rośliny na planecie. Nie potrzebuje środków chemicznych do wzrostu i jest całkowicie biodegradowalny.

Ponieważ są one biodegradowalne, rozkładają się całkowicie, nie pozostawiając żadnych cząstek zanieczyszczających w naturze. Kiedy już ich nie używasz, po prostu je wyrzuć. Ze względu na ich niską cenę są doskonałą alternatywą do wykorzystania na obiady lub kolacje na świeżym powietrzu, imprezy, przyjęcia, uroczystości, itp.

Wśród pielęgnacji sztućców wykonanych z bambusa jest to, że: należy je myć w gorącej wodzie i mydle. Nie należy ich pozostawiać do namoczenia i nie należy ich stosować w piekarnikach ani mikrofalówkach.

Drewno sosnowe

Sosna jest całkowicie biodegradowalna i nadaje się do recyklingu, ponieważ pochodzi z surowców, które pochodzą z kontrolowanych operacji leśnych.

Chociaż jest to narzędzie, które jest używane, a następnie wyrzucane, jest bardzo praktyczne i higieniczne. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu i pieniędzy na jego sprzątaniu i konserwacji podczas imprezy.

Po co kupować sztućce biodegradowalne?

cubiertos biodegradables por que

Obecnie panuje trend, aby świat był bardziej zrównoważony. Z tego powodu firmy z branży tworzyw sztucznych zaczęły opracowywać takie rozwiązania, jak materiały biodegradowalne, w tym sztućce.

W tym sensie, ponieważ są one wykonane z naturalnych materiałów, mogą być spożywane przez mikroorganizmy. Jak również, przyczynić się do cyklu życia, aby śledzić jego przebieg.

Ten rodzaj sztućców nie wytwarza odpadów, a zatem podczas rozkładu nie wydziela do atmosfery pierwiastków chemicznych ani gazów. Innymi słowy, znikają one szybko lub są poddawane recyklingowi w celu ponownego wykorzystania.

Tak jak jednorazowe sztućce, można ich używać na imprezie bez konieczności szorowania. Za pomocą tych naczyń można również udekorować swój stół i połączyć je z ekologicznymi naczyniami lub kieliszkami.

W ten sam sposób zapobiegnie to gromadzeniu się pojemników w domu, ponieważ nie są one źródłem śmieci i nie szkodzą środowisku.

W stronę świata bez tworzyw sztucznych

YouTube video

Wprowadzenie sztućców ulegających biodegradacji to doskonały i wspaniały krok w kierunku ochrony środowiska.

Perspektywa jest taka, że zacznie być zastępowany w zakładach spożywczych i tak dalej w innych miejscach, np. w domu. Ponadto, aby zastąpić nie tylko sztućce, ale również talerze i inne naczynia w stołówce lub cateringu.

Jeśli zjednoczymy się i będziemy dbać o nasze środowisko, uda nam się żyć w zdrowym świecie. Użycie sztućców ulegających biodegradacji i zredukowanie plastiku pomoże w jego zachowaniu.

Jeśli szukasz swojego zestawu sztućców biodegradowalnych na naszej stronie internetowej, znajdziesz go. Oferujemy szeroką gamę sztućców wykonanych z polimeru pochodzącego ze skrobi kukurydzianej i innych materiałów. Narzędzia te charakteryzują się wysoką gramaturą i twardością, wytrzymują temperatury powyżej 85ºC.

MonoUso oferuje Państwu wysokiej jakości sztućce biodegradowalne, które przyczyniają się do utylizacji odpadów. W ten sposób wspieramy ochronę i dbałość o ekosystem.

Jeśli chcesz zrobić imprezę ekologiczną, na naszej stronie MonoUso znajdziesz wiele alternatyw dla siebie, aby odnieść sukces w swojej imprezie.

Teraz, gdy wiesz co biodegradowalne sztućce i jakie są ich zalety, odważyliby się z nich skorzystać. Jeśli zaczniesz z nich korzystać w swojej firmie, zaoferujesz lepszy wizerunek i jakość swoich usług.

FAQ

Czym są sztućce biodegradowalne?

Sztućce biodegradowalne to sztućce, które są wykonane z naturalnych (nieplastikowych) elementów i mogą się łatwo rozkładać.

Z jakich materiałów wykonane są sztućce biodegradowalne?

Podkreślamy 4 rodzaje materiałów: pulpa z trzciny cukrowej, PLA, bambus i drewno sosnowe.

Jakie są zalety sztućców biodegradowalnych?

Między innymi to, że nie produkują odpadów i rozkładają się w sposób naturalny. Zapobiegają one gromadzeniu się odpadów i niszczeniu środowiska.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.