fbpx

Dotacje na otwarcie baru

Posiadanie baru lub restauracji w Hiszpanii jest jednym z najbardziej dochodowych biznesów, aby skorzystać z przepełnienia turystycznego, problem w tym, że wymaga to dobrej inwestycji. Na szczęście istnieją dotacje finansowe, z którymi można przekształcić marzenie w rzeczywistość, doskonałą opcją? uzyskać niektóre z dotacje na otwarcie baru.

Dotacje lub dofinansowania na otwarcie baru, wszystko co musisz wiedzieć:

Hiszpania jest jednym z idealnych krajów europejskich do otwarcia biznesu restauracyjnego lub baru – nie na darmo, należy do narodów o największym ich zagęszczeniu – wyjaśnienie? Doskonały klimat, duża masowość turystów, a przede wszystkim ludzie, którzy wiedzą jak cieszyć się wypoczynkiem, krótko mówiąc, jest wiele argumentów, aby dołączyć do przedsiębiorców, którzy chcą zrealizować pomysł posiadania własnego lokalu.

abrir bar

Pomoc w otwarciu baru:

Tak korzystne jak kontekst, rozpoczęcie tego biznesu nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli brakuje Ci kapitału; na szczęście w Hiszpanii są pomoce, dotacje na otwarcie baru i udogodnienia finansowe, które pozwalają na rozpoczęcie bez zwłoki, chodzi o to, aby zrobić pierwszy krok z pewnym bezpieczeństwem.

Biorąc pod uwagę, że większość tkanki biznesowej kraju jest reprezentowana przez małe i średnie przedsiębiorstwa, związane z licznymi samozatrudnionych reżimu, to nie będzie skomplikowane, aby uzyskać różne dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej, ale gdzie zacząć?

Podstawowe czynniki przy otwieraniu baru lub restauracji:

Po określeniu rodzaju działalności i szczegóły, jak najlepiej można, następnym krokiem do naśladowania, aby zrealizować pomysł otwarcia baru jest określenie jego lokalizacji, i jest to, że cechy środowiska są niezbędne nie tylko do określenia stylu zakładu, ale także usługi, aby zapewnić, meble, a nawet pracowników.

Kapitał, aspekt zasadniczy:

Mówi się, że pieniądze to nie wszystko, w tym przypadku tak! Dlatego kolejnym etapem w realizacji projektu będzie określenie budżetu szacującego wszystko, czego potrzebujesz, od lokalu po zastawę stołową.

– Pomieszczenia i wyposażenie:

Zakładając, że nie masz własnych pomieszczeń, wynajem jest opcja, więc trzeba będzie uwzględnić w budżecie kwotę zaliczki, która jest zwykle wymagane jako gwarancja; jeśli chodzi o sprzęt jest zaniepokojony, każdy bar wymaga podstawowych narzędzi, aby rozpocząć bycie ponownie czynsz, dobra strategia.

– Personel, zezwolenia i licencje:

Ile osób będzie potrzebnych, jakie specjalizacje powinni mieć, i w oparciu o te pytania, przeanalizować koszty wynagrodzeń i wydatków podatkowych; w odniesieniu do formalności prawnych, bar wymaga kierownika baru, licencji i zezwoleń, które różnią się w zależności od lokalizacji, jak również rozważenie uszczelnień i podatków.

Oprócz innych elementów takich jak odzież gastronomiczna, które są niezbędne dla pracowników.

– Finansowanie:

Mając w ręku definicje i kosztorysy, co następuje jest wybór formy finansowania, bez wątpienia, decydująca część, ponieważ bez pieniędzy nie będzie można iść do przodu; to jest, gdzie dotacje na otwarcie baru i inne rodzaje pomocy, przyjść na ratunek przedsiębiorcy, który nie ma własnego kapitału.

Subwencje i dotacje na otwarcie baru:

Hiszpania utrzymuje aktywność MŚP, co jest możliwe dzięki istnieniu dotacji i pomocy, które agencje rządowe przyznają małym i średnim przedsiębiorcom, na różnych poziomach państwowych, wśród których wyróżniają się najbardziej znane:

 • Pomoc na rzecz inicjatyw lokalnych: w poszukiwaniu korzyści dla projektów, które stają się źródłem zatrudnienia, każda hiszpańska wspólnota autonomiczna opracowuje świadczenia z własnymi wytycznymi.
 • Premie za zatrudnianie pracowników: idealne przy zatrudnianiu pracowników, zwłaszcza jeśli są to młodzi pracownicy, ponieważ otrzymujesz więcej korzyści.
 • Bonusy w Social Security: z tym planem jest przewidziany na jeden rok, stała stawka 50 euro dla płatności samozatrudnionych.

Dlaczego dotacje na otwarcie baru są najlepszym rozwiązaniem?

Po prostu, jest to pomoc skierowana do osób bezrobotnych, chodzi o to, aby służyć jako impuls do materializacji ich projektów biznesowych, a tym samym nie tylko uzyskać, że mogą stać się samozatrudnieni, ale zachęca do tworzenia nowych miejsc pracy.

Jak działają te dotacje? Poprzez fundusze o różnych celach– od prostego wkładu na pomoc techniczną po ogólną dotację finansową – w ramach których beneficjent zobowiązuje się do utrzymania działalności placówki przez co najmniej kilka lat.

Jakie kanały ułatwiają finansowanie?

W momencie uzyskania potrzebnych pieniędzy, przedsiębiorca może podążać różnymi drogami, aby rozwinąć swój projekt; wśród najbardziej istotnych są wymienione:

 • Finansowanie przez Oficjalny Instytut Kredytowy

Kredyty, które proponuje ten bank, charakteryzują się niskim poziomem oprocentowania, ponieważ starają się pomóc przedsiębiorcy lub firmie, której projekt ma społeczną, ekologiczną, kulturową lub innowacyjną transcendencję, więc jeśli zdecydujesz się na tę alternatywę, bar musi spełniać ten profil.

 • Finansowanie subsydiowane:

Są to linie kredytowe proponowane przez Enisa, agencję Ministerstwa Przemysłu, Handlu i Turystyki Hiszpanii i mają na korzyść bycia wolnym od gwarancji, stając się bardzo dobrą opcją do rozpoczęcia; ale to nie wszystko, organizacja oferuje również wsparcie, doradztwo i informacje.

Crowdfunding, czyli modalność technologiczna na usługach świata biznesu:

Opierając się na wkładzie osób trzecich zainteresowanych udziałem w danym projekcie, jest to mechanizm finansowania opartego na współpracy, na który jest obecnie duży popyt, w rzeczywistości wiele stron internetowych poświęconych crowdfundingowi jest dostępnych, aby rozpocząć zabawę w tej modalności.

Jakie dokumenty są potrzebne do ubiegania się o dotację?

Podczas otwierania baru lub ubiegania się o finansowanie, szereg dokumentów są potrzebne, choć różnią się one w zależności od różnych wspólnot autonomicznych, większość zbieżne w:

 • Certyfikat wydany przez firmę doradztwa technicznego, który gwarantuje, że lokal spełnia wszystkie przepisy prawne niezbędne do prowadzenia baru.
 • Pozwolenie sanitarne
 • Wpis do rejestru handlarzy i działalności gospodarczej.
 • Plan kontroli i analizy zagrożeń i pożaru.
 • Licencja Food Handlers dla wszystkich pracowników.
 • Wypłacalność podatkowa.
 • Księga gości.
 • Rejestracja w Centrum Pracowników i w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych pracowników.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.