fbpx

Wymagania dotyczące dostawy alkoholu: jak to zrobić legalnie i sprawnie?

Requisito para la entrega del alcohol

Skorzystaj z naszej listy kontrolnej podczas tworzenia usługi dostawy alkoholu oraz podczas przygotowań do sprzedaży alkoholu do spożycia poza lokalem, aby mieć pewność, że usługa dostawy jest legalna i opłacalna.

Jak założyć firmę zajmującą się dostawą alkoholu?

 1. Sprawdź lokalne i stanowe wytyczne, aby dowiedzieć się, jakie przepisy dotyczące sprzedaży i konsumpcji alkoholu poza lokalem i poza lokalem obowiązują w Twojej sytuacji.
 2. Uzyskaj niezbędne zezwolenia, oznakowanie i narzędzia do dostawy.
 3. Zapewnij sposób dostawy zgodny z przepisami obowiązującymi w Twoim stanie. Jeśli dostawa do domu jest dozwolona, stwórz swój własny system dostawy. Jeśli mieszkasz w jednym z nielicznych stanów, które zezwalają na korzystanie z usług firm trzecich w zakresie dostaw dla zamówień zawierających alkohol, musisz założyć zgodne z przepisami stowarzyszenie firm trzecich świadczących usługi dostawy.
 4. Przygotuj menu na wynos dostosowane do napojów z Twojego menu napojów alkoholowych i dostaw na wynos.
 5. Jeśli to możliwe, kup materiały potrzebne do zmontowania zestawów koktajlowych.
 6. Kupuj dzbanki, kufle, kieliszki do wina dla klientów, aby dodać je do zamówienia z dostawą lub na wynos, aby zwiększyć swoje przychody.

Chociaż przepisy różnią się znacznie, istnieją powtarzające się tendencje w zasadach legalnego oferowania usług dostawy alkoholu do domu i na wynos. Analizujemy najczęstsze zasady dostarczania alkoholu i oferujemy najlepsze wskazówki dotyczące rozpoczęcia działalności w zakresie dostarczania alkoholu.

Menu usługi dostawy alkoholu

Aby restauracje mogły dostarczać lub odbierać alkohol, większość stanów wymaga, aby do zamówienia dołączony był alkohol. Daje to restauracjom możliwość wymyślenia kreatywnego menu.

Niezależnie od tego, czy masz browar, czy restaurację z bogatą kartą win, przygotowanie menu przy zamawianiu alkoholu pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę. Pełne posiłki są drogie w przygotowaniu i nie podróżują dobrze. Jeśli Twoja karta win jest dobrze zaprojektowana, możesz nawet przyciągnąć nowych klientów. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na stworzenie menu alkoholowego.

Deska wędliniarska

Deski wędliniarskie są estetyczne, łatwe do przenoszenia i bardzo poszukiwane przez miłośników wina. Wypełnij swoją deskę wędliniarską:

✔️ Kiszone mięsa.
✔️ Sery egzotyczne.
✔️ Kiszone warzywa w wyjątkowych zalewach.

Owoce z obciążeniem

Przygotuj idealne chipsy, które będą pasować do Twojego menu z piwem rzemieślniczym. Frytki można wykorzystać jako bazę dla różnych dodatków. Jako łagodne w smaku frytki mogą towarzyszyć zarówno najbardziej orzeźwiającemu kwaśnemu piwu, jak i najmocniejszemu stoutowi. Rozważ możliwość zaoferowania następujących rodzajów żetonów z obciążeniem:

 • Frytki z aioli.
 • Frytki truflowe.
 • Brudne frytki.
 • Poutine.
 • Owoce czosnku.
 • Frytki z Jersey Shore.
 • Owoce rozmarynu.
 • Chili Cheese Chips.

Chipsy i dipy

Chipsy i salsy idealnie pasują do zamówionej na wynos margarity. Pomysły na salsy do pary z różnymi smakami margarity to:

 • Guacamole.
 • Sery.
 • Salsa.
 • Salsa z czarnej fasoli.

Prawo o otwartych pojemnikach ma wpływ na dostarczanie alkoholu

W większości stanów, w których spożywanie alkoholu jest dozwolone, alkohol musi pozostać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu. Przy odrobinie kreatywności możesz zwiększyć opłacalność swoich koktajli, tworząc estetyczne zestawy koktajlowe domowej roboty. Oto jak sprzedawać swoje popisowe koktajle bez otwierania butelek.

Elementy zestawu koktajlowego:

 1. Karta z przepisami na koktajle.
 2. Butelki z alkoholem.
 3. Butelki z prostym syropem.
 4. Twoja charakterystyczna mieszanka.
 5. Przyozdobić koktajl:
 • Suszone koła wapienne.
 • Koktajl oliwkowy.
 • Kwiaty jadalne.
 • Czereśnie.
 • Kandyzowany imbir.
 • Starty cynamon.
 • Gałązki lawendy i tymianku.
 • Segmenty, twisty i plastry owoców.

Jeśli przepisy dotyczące alkoholu w Twoim stanie zezwalają na sprzedaż wina i piwa wyłącznie do konsumpcji poza lokalem, możesz rozszerzyć swoją usługę dostawy piwa i wina, umożliwiając klientom zakup kieliszków do wina, dzbanków, dzbanków lub kufli.

Chociaż wykorzystanie złagodzenia przepisów dotyczących alkoholu może pomóc Twojej firmie przetrwać pandemię, musisz być ostrożny. Przepisy dotyczące dostarczania alkoholu różnią się nie tylko w zależności od stanu, ale także od hrabstwa, a zasady te ulegają ciągłym zmianom. Przed oferowaniem tych usług należy sprawdzić najnowsze przepisy lokalne.

Przepisy dotyczące dostaw alkoholu i wydawania zezwoleń

Wraz z rosnącą popularnością restauracji szybkiej obsługi i dostaw do domu, dostawa alkoholu stała się jednym z gorących tematów w branży restauracyjnej na rok 2020. Potem przyszedł bakcyl korony, który przyniósł największą liczbę zmian w stanowym prawie alkoholowym od czasu zniesienia prohibicji w 1933 roku. Lata nacisków na ograniczenia legislacyjne zostały usunięte. Zamiast tego w ciągu kilku miesięcy nastąpił gwałtowny wzrost podaży i spożycia alkoholu poza przedsiębiorstwem.

W ramach pomocy gospodarczej czterdzieści pięć stanów zezwoliło przedsiębiorstwom na sprzedaż i dostarczanie alkoholu klientom poza terenem objętym licencją. Chociaż większość z tych przepisów była pomyślana jako środki tymczasowe, wiele stanów przyjęło już na stałe złagodzone przepisy dotyczące alkoholu, a inne są w trakcie ich wprowadzania.

6/2020 Sprawozdanie na temat wydawania zezwoleń na alkohol w poszczególnych stanach:

Kolor nazwy każdego stanu wskazuje poziom licencjonowania, jaki każdy stan oferuje dla zamówień na dostawę i odbiór alkoholu.

🟢 Zielony = wysoki poziom wydanych zezwoleń na dostawy i wynoszenie alkoholu.

🟡 Żółty = przyznano kilka zezwoleń na alkohol i dostawy na wynos.

🔴 Czerwony = nie dopuszcza się zmian w istniejących zezwoleniach.

Zacznij budować ramy potencjalnych możliwości dostaw alkoholu dzięki naszemu raportowi dotyczącemu przepisów i zezwoleń obowiązujących w każdym stanie poza sektorem restauracyjnym, według stanu na czerwiec 2020 r. Należy pamiętać, że przepisy dotyczące dostarczania alkoholu nie tylko różnią się w zależności od stanu, ale często także od hrabstwa do hrabstwa, a zezwolenia na transport i dostarczanie alkoholu stale się zmieniają z powodu zagrożenia koronawirusem.

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi lokalnymi przepisami przy tworzeniu usług dostawy alkoholu.

W Monouso przeprowadzimy Cię przez dostawę alkoholu, dostarczając Ci kieliszki, kubki, dzbanki i butelki. Wszystkie nasze produkty wykonane są z materiałów pochodzących z recyklingu i nadających się do ponownego przetworzenia. Ponadto, większość naszych produktów ulega biodegradacji i nadaje się do kompostowania

Chętnie pomożemy Ci w dostarczeniu alkoholu, abyś nie popełnił żadnego błędu

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.