fbpx

Dlaczego warto wybrać zrównoważony dom

casa sustentable

Dobrym sposobem na postawienie na lepszą przyszłość jest zbudowanie zrównoważonego domu. W rzeczywistości, ten rodzaj konstrukcji nie ma nic wspólnego z powrotem do epoki kamienia. Zobaczysz, że ekologiczny dom nie stoi w sprzeczności z dobrym wzornictwem i komfortem.

Co to jest dom samonośny?

Kiedy mówimy o zrównoważonym budownictwie mieszkaniowym, mówimy o takim, którego materiały budowlane pochodzą z natury. W ten sam sposób mówi się, że budynek jest samowystarczalny, gdy wykorzystywana energia pochodzi z naturalnych źródeł, takich jak słońce. Zasadniczo, wynikiem tego typu architektury jest minimalny ślad węglowy na środowisku.

Z drugiej strony, przemysł nieruchomościowy wymaga coraz większej liczby domów i mieszkań. To dlatego takie miasta jak Nowy Jork mają już kilka budynków, które starają się być bardziej przyjazne dla środowiska.

Dom zrównoważony: Charakterystyka

Aby powiedzieć, że mamy rodzaj ekologicznego domu, musi on spełniać pewne parametry. Niektóre z tych cech są następujące:

Niższy koszt

Ostateczna inwestycja jest tańsza od tradycyjnego domu. Ponadto, oszczędzasz pieniądze przez całe swoje życie, a inwestycja jest odzyskiwana w krótkim czasie. Koszty utrzymania są również niższe, ponieważ zasoby takie jak woda i energia elektryczna są stale wykorzystywane ponownie.

Materiały odnawialne

Materiały budowlane muszą pochodzić ze środowiska i być wolne od elementów toksycznych. Drewno, bambus, kamień, korek i ziemia są najczęściej używane elementy, ponieważ są one obfite i tanie.

Aby dowiedzieć się więcej na temat tego typu materiałów, obejrzyj ten film:

https://youtu.be/MOD5N4c3c1Y?t=29

Woda pitna wielokrotnego użytku

Oszczędzanie tego ważnego płynu jest niezbędne, aby mieć samodzielny dom. Dlatego toalety są suche, a woda z cystern nie jest używana. Zamiast tego woda deszczowa jest regularnie wykorzystywana i poddawana recyklingowi.

Energia słoneczna

Światło słoneczne jest głównym źródłem ogrzewania i oświetlenia. Do tego celu wykorzystuje panele słoneczne i urządzenia o niskim zużyciu energii. Mieszkając w zrównoważonym domu, nigdy więcej nie zobaczysz rachunku za prąd.

Uprawianie żywności

Ogród owocowo-warzywny jest powszechny w domu ekologicznym. Możesz zrobić kompost z własnych odpadów domowych i wykorzystać składniki odżywcze znajdujące się w glebie. Rośliny dostarczają również czystą energię do środowiska i sprawiają, że jest ono zdrowsze i mniej zanieczyszczające.

Jak stworzyć trwały dom

Trzeba powiedzieć, że wybór zrównoważonego typu mieszkania idzie w parze z przyjaznym dla środowiska stylem życia. Sprawdź kilka kluczy, aby dowiedzieć się, jak wygląda eko-dom:

  • Do jego działania wykorzystuje się energię odnawialną.
  • Używaj ekologicznych materiałów budowlanych.
  • Ma on określoną orientację, aby wykorzystać światło słoneczne.
  • Wykorzystuje w odpowiedni sposób wodę deszczową.
  • Używaj materiałów odpadowych, które inni uważają za odpady.
  • Ogranicza ono wykorzystanie zasobów do minimum.

Korzyści płynące ze zrównoważonego domu

Integracja z naturą jest jednym z powodów, dla których wielu decyduje się na przyjęcie zrównoważonego domu. Coraz bardziej doceniane są jednak zalety wyboru zrównoważonego domu:

Trwałość: Ponieważ są one zbudowane z naturalnych materiałów, ich żywotność jest dłuższa. Ponadto wymagają one mniejszej ilości napraw, co przekłada się na niższe koszty utrzymania.

Lepsza jakość życia: Życie w środowisku wolnym od zanieczyszczeń przyczynia się do poprawy zdrowia. Powietrze, woda i żywność są mniej toksyczne. Nie zapomnij, że ten typ obudowy jest piękny do oglądania i możesz uczestniczyć w jego budowie.

Dbałość o planetę: Nie jest tajemnicą, że ekologiczne domy wykorzystują niekonwencjonalne, alternatywne energie. Pozwala to na uniknięcie marnotrawienia nieodnawialnych zasobów planety.

Dochód pieniężny: Niektóre zrównoważone domy mogą wytwarzać więcej energii niż jest to konieczne. Tak więc możliwe jest uzyskanie pozwoleń na sprzedaż nadwyżki energii innym i uzyskanie dodatkowego dochodu.

Podsumowując, korzyści płynące ze zrównoważonego budownictwa mieszkaniowego polegają na dbałości o ziemię i zachowaniu jej dla przyszłych pokoleń. Ponadto zapraszają do prowadzenia zdrowszego i energooszczędnego trybu życia. Ośmielasz się zaryzykować na jednym z tych budynków i możesz nawet świętować, organizując z przyjaciółmi imprezę ekologiczną.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.