fbpx

Co to jest digital tipping?

qué es la propina digital

Cyfrowe napiwki… owoc pandemii. W tym czasie jednym z zaleceń hiszpańskiego rządu było nadanie większego impetu płatnościom kartowym . Minusem tego działania jest to, że tradycyjne napiwki zostały znacznie ograniczone .

Kraje takie jak Stany Zjednoczone utrzymują obecnie obowiązek dawania napiwku po skorzystaniu z jakiegokolwiek rodzaju usługi w biznesie dedykowanym branży hotelarskiej.

Tymczasem w Hiszpanii praktyka ta jest wciąż dobrowolna i częściej spotykana przy płaceniu gotówką.

Wraz z wprowadzeniem płatności kartą, byliśmy świadkami narodzin nowej koncepcji, znanej jako cyfrowy napiwek. Choć nie zdążyła się ona jeszcze zadomowić, oczekuje się, że w najbliższej przyszłości zyska szerszą akceptację, zwłaszcza od 2023 roku, kiedy to jej stosowanie zacznie być coraz bardziej powszechne, jak twierdzą eksperci w tej dziedzinie.

Czym jest cyfrowy napiwek?

Cyfrowy napiwek polega na uiszczeniu ekonomicznego podziękowania przez użytkownika za skonsumowanie określonej usługi z danego sektora restauracyjnego, ale w przeciwieństwie do tradycyjnego napiwku, odbywa się za pomocą wirtualnego portfela lub karty.

Aby promować korzystanie z tej inicjatywy, zaczęto stosować różne aplikacje, takie jak Tipper.

Tipper jest narzędziem zaprojektowanym w celu ułatwienia tranzycji cyfrowych pieniędzy pomiędzy konsumentami i przedsiębiorstwami . Jest ono bardzo przydatne dla przedsiębiorstw z sektora hotelarskiego. Aby z niej skorzystać, należy wykonać kilka prostych kroków:

  • Przedsiębiorca musi pobrać aplikację i założyć konto.
  • Po wypełnieniu niezbędnych danych zostanie wygenerowany kod QR.
  • Ten kod QR można wykorzystać jako zdjęcie, wysłać e-mailem, umieścić w wizytówkach przedsiębiorcy lub wydrukować i umieścić w łatwo widocznym miejscu w lokalu.
  • Konsumenci będą mogli zeskanować kod Q R i zostawić napiwek w formie cyfrowej, wraz z wiadomością, jeśli zechcą.
  • Właściciel biznesu otrzyma w aplikacji powiadomienie potwierdzające, że wpis konsumenta został odebrany.

Jakie są jej zalety i funkcje?

Dla sektora hotelarskiego wykorzystanie tej koncepcji jest wielką zaletą, kładąc kres problemowi posiadania przez klienta tylko wystarczającej ilości pieniędzy lub braku gotówki w ogóle.

Chociaż dzięki tej inicjatywie istnieje większa szansa na otrzymanie dodatkowej gotówki, możemy również zastosować narzędzia zachęcające do jej wykorzystania, na przykład:

  • Włączenie forum, na którym można dyskutować wśród klientów na różne tematy związane z naszą działalnością. Na przykład: dyskutować o tym, jakie dania chcieliby zobaczyć w menu.
  • Zadbajo wykorzystanie sieci społecznościowych , tworząc kampanie reklamowe, aby wygenerować więcej klientów. Na przykład: promować różne wydarzenia, które mamy w biznesie.
  • Monitoruj i zarządzaj różnymi komentarzami na temat biznesu na różnych platformach recenzenckich.

Dowiedz się znacznie więcej o innych powiązanych terminach w naszym Słowniku hotelarstwa i gastronomii.

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest cyfrowy napiwek?

Cyfrowy napiwek polega na uiszczeniu ekonomicznego podziękowania przez obdarowanego użytkownika za skonsumowanie określonej usługi z danego sektora restauracyjnego, ale w przeciwieństwie do tradycyjnego napiwku, odbywa się za pomocą wirtualnego portfela lub karty.

Jakie są zalety cyfrowego tippingu?

Między innymi modernizacja biznesu, promocja napiwku i poprawa notoryczności lokalu. Krótko mówiąc, jest to inny sposób na wywarcie wpływu na odbiorców, przyciągnięcie ich uwagi i wzmocnienie więzi.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.