fbpx

Co to jest Dalgona Coffee i jak ją przyrządzić krok po kroku?

Co to jest kawa Dalgona i jak ją przyrządzić krok po kroku?

Od pewnego czasu, na różnych platformach mediów społecznościowych widzieliśmy publikację wyjątkowej, kremowej i bardzo efektownej kawy; jest ona znana jako Dalgona Coffee.

Jest to trend, zwłaszcza wśród młodych ludzi, których przyciąga kawa o wyjątkowej prezencji i która wzywa – bez wątpienia – do jej spróbowania.

Czy widziałeś zdjęcia kawy Dalgona i wiesz, co mamy na myśli? W tym artykule dowiesz się,jak zrobić pyszną kawę Dalgona w domu lub w firmie i zaskoczyć swoją rodzinę, przyjaciół i klientów.

Niewątpliwie jest to produkt, który zwiększy grono Twoich klientów i przyciągnie uwagę nowych.

Co to jest kawa Dalgona?

Co to jest kawa Dalgona?

Za tak wyszukaną nazwą kryje się kawa Dalgona, która nie jest bardzo trudna w przygotowaniu i można ją określić jako koktajl kawowy w bardzo szczególny sposób.

Stał się popularny, na początku, dzięki sieci społecznościowej TikTok, a jego krajem pochodzenia jest Korea.

Z zaledwie czterech składników: kawy rozpuszczalnej, cukru, mleka i wody , otrzymujemy bardzo puszystą kulkę kawy pływającą w szklance mrożonego mleka.

Smak, mimo użycia kawy rozpuszczalnej, ma bardzo przyjemny słodki akcent. Jest trochę podobny do lodów kawowych lub frappuccino, które sprzedają w kawiarniach.

Rozkwit kawy Dalgona jest jednym z pozytywnych skutków koronawirusa, do tego stopnia, że stała się znana jako kawa kwarantanny.

Jak przyrządzić kawę Dalgona?

Jak przyrządzić kawę Dalgona?

Parzenie kawy Dalgona jest bardzo proste, a rezultaty są bardzo zaskakujące.

Co jest potrzebne do przygotowania kawy Dalgona?

Kawa rozpuszczalna najlepszej jakości, na jaką Cię stać, cukier, woda, mleko i kilka kostek lodu, na wypadek, gdybyś chciał, żeby to była zimnakawa.

Oto przepis na przygotowanie kawy Dalgona dla dwóch osób, postępuj zgodnie z nim krok po kroku:

  1. Dodaj dwie łyżki kawy rozpuszczalnej i dwie łyżki cukru do głębokiej miski.
  2. Podgrzej jedną filiżankę wody do wrzenia. Do mieszanki kawy i cukru dodaj dwie łyżki stołowe przegotowanej wody.
  3. Ubijaj masę aż do uzyskania sztywnej piany. Proces ten będzie zależał od rodzaju używanego miksera. Jeśli jest to mikser ręczny, zajmie to od 8 do 12 minut. Jeśli używasz miksera elektrycznego, zajmie to tylko około 4 minut.
  4. W dużej misce dodaj filiżankę gorącego, ciepłego lub zimnego mleka z lodem, w zależności od preferencji.
  5. Tuż przed podaniem, dodaj łyżkę ubitej masy kawowej i pozwól jej unosić się na powierzchni mleka.
  6. Podawaj swoim gościom lub klientom ze słomką lub łyżką do mieszania.

Zapewniamy, że będziesz miał w swoim menu produkt gwiazdkowy, który będzie dzwonił na kasę Twojego biznesu.

Jak pić i przechowywać kawę Dalgona

Jak pić i przechowywać kawę Dalgona

Najlepszym sposobem na spożycie kawy Dalgona jest wymieszanie jej i wypicie przez słomkę. W ten sposób otrzymasz boską – niemal idealną – mieszankę kremowej kawy i mleka, która, niezależnie od tego, czy jest zimna czy ciepła, będzie Ci smakować – będziesz chciał nawet drugą porcję!

Kiedy robisz taką pyszną kawę, możesz być podekscytowany, aby trochę więcej i chcesz go zapisać, a nie wyrzucać. Kawa Dalgona może być przechowywana w lodówce do 3 dni

Prawdopodobnie straci trochę kremowej konsystencji, więc będziesz musiał potrząsnąć nim jeszcze raz, gdy będziesz gotowy do użycia.

Wskazówki dotyczące parzenia wymarzonej kawy Dalgona

Wskazówki, jak przygotować wymarzoną kawę Dalgona

Chociaż jest to napój bardzo prosty w przygotowaniu, zawsze warto skorzystać z kilku wskazówek, aby uzyskać nieomylny napój.

  • Sekretem kawy Dalgona jest przyrządzanie jej z kawy rozpuszczalnej. Ten rodzaj kawy posiada pewne składniki – takie jak lecytyna sojowa – które pozwalają jej osiągnąć oczekiwaną kremowość.
  • Biorąc pod uwagę tę pierwszą wskazówkę, nie zaleca się stosowania kawy mielonej lub kapsułek kawy do przygotowania pysznej filiżanki kawy Dalgona.
  • Czy martwisz się o użycie cukru? Nie martw się, w przeciwieństwie do kawy rozpuszczalnej, cukier można zastąpić produktem, który najbardziej odpowiada Twoim gustom. Chodzi o to, aby uzyskać słodki dotyk, którego szukasz.
  • Podobnie jak cukier, również mleko można dostosować do własnych upodobań. Możesz użyć zwykłego mleka, mleka bez laktozy, ale możesz również użyć mleka migdałowego, mleka kokosowego, mleka orzechowego, mleka owsianego lub jakiegokolwiek innego mleka, które lubisz.

Idealne filiżanki do kawy Dalgona

Idealne kubki do kawy Dalgona

Gotowy, aby dodać Dalgona Coffee do swojego menu? Przyjdź do Monouso, aby kupić najbardziej estetyczne kubki, które zaskoczą Twoich klientów.

W naszym sklepie internetowym, można znaleźć plastikowe kubki, w których można zrobić Dalgona Coffee o wysokiej jakości i obecności.

Z drugiej strony, mamy również różne rodzaje kubków kartonowych i papierowych, dzięki którym możesz zaprezentować swoją kawę, bez względu na to, czy przygotowujesz ją na ciepło czy na zimno, Twoi goście będą zachwyceni.

Ponadto mamy inne rodzaje kubków dla Twojej firmy, takie jak kubki PS, kubki do mikrofalówki i najlepsze kubki biodegradowalne.

Innym niezbędnym elementem do sprzedaży jakości Dalgona Coffee jest picie słomek i na Monouso oferujemy szeroki wybór różnych rodzajów i wzorów słomek.

Najlepszy z nich wszystkich? Możesz złożyć zamówienie w zaciszu swojego domu lub biura, wskazując miejsce, w którym chcesz otrzymać swoje zamówienie. My zajmiemy się zarządzaniem tym, czego potrzebujesz.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.