fbpx

Czyszczenie kuchni: jak utrzymać higienę w Twojej profesjonalnej kuchni

Jeśli higiena i czystość jest maksymą za każdym razem, gdy ktoś wchodzi do kuchni, to należy zachować szczególną ostrożność, gdy mówimy o profesjonalnej kuchni.

Czystość w kuchni powinna być jednym z najważniejszych punktów, na które należy zwracać uwagę w codziennej pracy firmy cateringowej: jak prawidłowo czyścić kuchnię, utrzymywać higienę żywności i przeprowadzać najlepsze sprzątanie naczyń kuchennych to najlepszy sposób na utrzymanie klienteli, która coraz częściej zwraca uwagę na te szczegóły.

Istnieje szereg wytycznych i norm ustanowionych przez organy urzędowe i prawa dotyczące kuchni w restauracjach, kawiarniach i barach, które muszą być utrzymane we wszystkich przedsiębiorstwach tego typu.

Ponadto coraz więcej właścicieli i kierowników ogólnodostępnych kuchni podejmuje jeszcze większe środki ostrożności w celu zapewnienia optymalnej higieny w swoich kuchniach.

Zasady utrzymania czystości w profesjonalnej kuchni

Istnieje kilka podstawowych punktów, które każdy dobry specjalista w dziedzinie kuchni musi wykonać, aby utrzymać higienę i czystość w swoim miejscu pracy.

Po pierwsze, najważniejszą rzeczą jest zwrócenie uwagi na higienę osobistą. Mycie rąk za każdym razem, gdy wchodzisz do kuchni lub dotykasz różnych produktów, powinno być niemal automatycznym i ciągłym działaniem.

Co więcej, specjaliści z branży zalecają unikanie pracy z bransoletkami, pierścionkami i innymi elementami, które mogą wchodzić w interakcję z żywnością i manipulować jej smakiem lub niszczyć jej jakość.

limpieza-cocina

Zakłady na produkty jednorazowego użytku

Dobrym sposobem na utrzymanie kuchni w czystości jest wybór produktów jednorazowego użytku. Nawet jeśli jest bardzo czysty, noszenie munduru roboczego w kuchni przez kilka kolejnych dni sprawia, że ubranie jest brudne.

Jednak w przypadku stosowania odzieży jednorazowej oraz siatek na włosy, rękawic, m.in. rękawiczek, wizerunek oferowany klientom jest taki, że lokal odpowiada za czystość we wszystkich swoich warunkach.

Może to być również przeniesione na użycie tupperów i innych produktów do przechowywania, które są używane jako opakowania i pojemniki.

W ten sposób specjalista od kuchni dba o to, aby nie gromadziły się w nich tłuszcze, pleśnie ani inne patogeny, które mogłyby uszkodzić przyszłe posiłki lub nawet stanowić problem zdrowotny.

Wskazówki i sztuczki pozwalające utrzymać kuchnię w czystości

Jednym z najczęściej zadawanych pytań w branży hotelarsko-gastronomicznej jest sposób czyszczenia blatu roboczego. W tym celu zawsze należy używać produktów specjalnie zaprojektowanych do czyszczenia w kuchni, które dezynfekują, ale nie są szkodliwe dla żywności.

Dotyczy to również różnych desek do krojenia (jednej na mięso, jednej na ryby i jednej na warzywa i owoce), które również muszą być nienaganne i muszą być odnowione, gdy tylko stracą swoją pierwotną twardość.

Wreszcie, jeśli chodzi o żywność, nie powinna ona trwać dłużej niż dwie godziny w temperaturze pokojowej, nie powinna trwać dłużej niż trzy dni, jeśli jest już przygotowana i powinna być przechowywana w lodówce, która znajduje się w temperaturze czterech stopni.

Wszystko to ma jeden cel: aby kuchnie były czyste i aby żaden klient nie mógł zarzucić kucharzowi niczego. Czyste kuchnie są synonimem smacznego i apetycznego menu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.