fbpx

Czy kubki PLA mają datę ważności?

Kończy się użyteczność konwencjonalnych plastikowych kubków. Kubki PLA są najlepszym wyborem, aby uniknąć efektu mnożącego się codziennie nagromadzenia odpadów z tworzyw sztucznych.

Faktem jest, że tworzywo sztuczne nie jest materiałem, który ulega degradacji organicznej, co powoduje ogromny wpływ na środowisko. W przeciwnym razie, kubki PLA są wykonane z przeznaczeniem do biodegradacji. Stąd ta wątpliwość: Kiedy one wygasają, czy naprawdę mają datę ważności?

Kiedy kubki PLA wygasają

Bardzo ważne jest, aby zdefiniować, że kubki PLA będą przydatne podczas korzystania z nich. Niektórzy ludzie wierzą, że jeśli kupisz te biodegradowalne elementy, nagle się rozpadną… Więc teraz! Już ich nie znajdziesz.

Ale nic nie może być dalej od prawdy. Te kubki nie mają określonego okresu ważności. Ale to, co je wyróżnia, to fakt, że gdy tylko je wyrzucisz, rozpocznie się proces biodegradacji.

Niesamowite, prawda? Prawda jest taka, że te kubki są bardzo hojne dla środowiska i w przeciwieństwie do zwykłych plastikowych kubków, których degradacja trwa od 400 do 500 lat, kubki PLA zajmują od 20 do 60 dni, w zależności od ich składu

To bardzo dobry powód, by zdobyć trochę tych okularów, prawda?

Dlaczego okulary PLA rozkładają się szybciej?

Tajemnica tego tkwi w ich składzie. Są one wykonane z naturalnych składników, takich jak celuloza, skrobia, białko, a także..:

  • Yucca.
  • Legiony.
  • Banan.
  • Olej sojowy.
  • Skrobia ziemniaczana.

Z biegiem czasu techniki wykonywania kubków PLA uległy znacznej poprawie. Jest to zaleta, ponieważ sprawia, że są one bardziej wytrzymałe w użyciu i znacznie łatwiej ulegają degradacji po wyrzuceniu.

>  Jak zapobiec przyklejaniu się ciasta do formy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BASIC DATA PROTECTION INFORMATION

Purpose: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Rights: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Recipients: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitimation: Consentimiento del interesado.

Responsible: Envalia Group, S.L.

Additional information: You can find additional and detailed information on data protection in our privacy policy