fbpx

Cyfrowe menu restauracji: wszystko, czego potrzebujesz, aby mieć cyfrowe menu restauracji

Wszystko, czego potrzebujesz, aby mieć cyfrowe menu restauracji

Z integracji technologii w codziennej działalności, branży hotelarskiej nie pozostaje w tyle i zaczął promować innowacyjne rozwiązania w swoich usługach, jeden z najbardziej widocznych jest: cyfrowe menu restauracja.

Zastosowanie cyfrowego menu w restauracjach i innych firmach hotelarskich, jest rozumiane jako poprawa zarządzania obsługą klienta. Wystarczy zeskanować kod QR lub wejść na stronę internetową restauracji, aby wykonać wiele czynności: przejść do menu i złożyć zamówienie, wezwać kelnera lub po prostu przyjąć zamówienie.

Kontynuuj czytanie o tym, czego potrzebujesz, aby mieć cyfrowe menu restauracji, tutaj znajdziesz kilka stron, dzięki którym możesz zaprojektować własne cyfrowe menu i klucze, aby wiedzieć, jak wdrożyć kod QR w restauracji.

Wirtualne menu restauracji

Menu to element, którego nie może zabraknąć w Twojej restauracji. W przeciwnym razie Twoi klienci będą mieli trudności z zamawianiem serwowanych przez Ciebie dań i napojów.

Stworzenie fizycznego menu restauracji wymaga czasu i dbałości o każdy szczegół, zapewniając, że treść i prezentacja są tak dobre, jak to tylko możliwe.

Innym ważnym aspektem jest to, że fizyczne menu generuje koszty dla restauracji związane z drukiem i oprawą.

Wraz z nadejściem cyfryzacji, restauracje i inne firmy z branży hotelarskiej zaczęły wdrażać narzędzie o niższych kosztach i większej wszechstronności: cyfrowe menu.

Dzięki posiadaniu cyfrowego menu restauracji, klienci mają do niego dostęp z lokalu lub gdziekolwiek są, poprzez stronę internetową restauracji lub aplikacje do odczytu kodów QR.

Jeśli nie wiesz, jak stworzyć menu restauracji, w Internecie można łatwo znaleźć strony z gotowymi szablonami, gotowe do dodania treści menu i dostosowania go za pomocą kolorów lub rodzaju czcionki, która charakteryzuje wizerunek Twojej firmy.

Późniejwymienimy kilka najbardziej uniwersalnych, ale zanim to nastąpi, oto kilka wskazówek, które sprawią, że tworzenie cyfrowego menu będzie proste i szybkie.

Cyfrowe menu z kilkoma arkuszami

Jeśli cyfrowe menu Twojej restauracji obejmuje więcej niż jeden arkusz, zaprojektuj każdy z arkuszy osobno i połącz je w jeden plik PDF.

W tym formacie klienci nie będą przypadkowo edytować zawartości menu i będą mogli przeglądać je strona po stronie na swoich urządzeniach mobilnych.

W dzisiejszych czasach większość programów do edycji obrazów i edytorów tekstu daje możliwość zapisania pliku jako PDF, więc nie musisz wykonywać żadnych dodatkowych czynności.

Aktualizacja cyfrowego menu restauracji

Jeśli używasz fizycznego menu w swojej restauracji, aktualizacja istotnych danych – takich jak ceny czy potrawy – jest męczarnią. Nie wspominając o tym, że będzie to generować więcej wydatków dla firmy.

Zamiast tego, można edytować na cyfrowym menu swojej restauracji, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Wystarczy wprowadzić zmiany w oryginalnym projekcie cyfrowego menu i pozwolić, aby nowa wersja była widoczna dla klientów.

Inną alternatywą jest zaprojektowanie menu drugorzędnego, które nawiązuje do dań z każdej pory roku, poza głównym menu restauracji. Gwarantuje to oszczędność czasu poprzez brak konieczności dokonywania zmianco jakiś czas.

>  Dobre praktyki w zakresie czyszczenia w celu zwalczania wirusów w sektorze hotelarskim

Upublicznij swoje cyfrowe menu restauracji

Jest to jeden z najważniejszych punktów, aby mieć cyfrowe menu i należy określić go z góry, tak aby nie improwizować później.

Posiadanie wirtualnego menu restauracji pozwala klientom na dostęp do niego za pośrednictwem różnych platform, na przykład, można umieścić cyfrowe menu restauracji na swojej stronie internetowej i na każdej z sieci społecznościowych. Możesz je również wysyłać w swoich kampaniach email marketingowych lub poprzez platformy komunikacyjne, takie jak WhatsApp czy Telegram.

W ten sposób klienci nie będą mieli problemu, aby poznać produkty, które podajesz w lokalu i zamówić.

Jak stworzyć menu restauracji

Jeśli nie masz pomysłu na to, jak stworzyć menu wirtualnej restauracji, istnieją różne strony internetowe, które mogą okazać się bardzo pomocne.

Każda z tych stron posiada narzędzia ułatwiające dostosowanie menu, od formatów czy programów do tworzenia menu restauracji online.

Najlepszą rzeczą jest to, że te strony mają opcję tworzenia kodu QR . Dzięki tej opcji, Twoi klienci będą mieli dostęp do Twojego menu za pomocą aparatu w telefonie komórkowym.

Horecarta.com

Ta strona oferuje darmowy serwis do tworzenia wirtualnego menu restauracji.

Oprócz tego, że jest to prosta platforma do wykorzystania przy projektowaniu menu Twojej restauracji, pozwala na generowanie kodów QR, w których mogą być one wyświetlane.

Jeśli musisz dokonać zmian w ostatniej chwili lub menu Twojej restauracji zmieniło się ze względu na sezon, możesz je bez problemu edytować.

Strona internetowa: https://horecarta.com/

Bakarta

Ta stworzona w Hiszpanii platforma jest darmowa i wystarczy zalogować się jako użytkownik, aby rozpocząć projektowanie cyfrowego menu.

Ta strona pozwala, aby oprócz nazwy dania i jego opisu, można było dodać zdjęcia, aby dać wizualną informację klientowi o tym, co chce zamówić.

Aby strona wygenerowała kod QR z menu, musisz wskazać adres URL, pod którym pojawi się on klientowi i będzie miał dostęp do menu.

Adres internetowy: https://bakarta.com/

Uqr.me

Ta aplikacja w chmurze ma kilka narzędzi, ale nie jest darmowa. Jego członkostwo kosztuje około 5 € miesięcznie.

W przeciwieństwie do innych stron, ta nie wymaga ręcznego wprowadzania danych. Wystarczy przesłać plik zawierający wszystkie informacje w formacie PDF, aby wygenerować kod QR.

Po utworzeniu kodu QR powiązanego z Twoim cyfrowym menu, będzie on zawsze przypisany do Ciebie i nie będziesz musiał tworzyć kolejnego . Ponadto, ta aplikacja pozwala na dostosowanie kodu QR.

Strona: https://uqr.me/qr-code-generator/

Emenuk.co.uk

Ta strona jest płatna, ale to idealne rozwiązanie, jeśli nie masz czasu na tworzenie cyfrowego menu restauracji.

Poprzez proste umieszczenie fizycznego menu na platformie, zespół Emenuk zdigitalizuje je i wygeneruje kod QR, który umożliwi klientom dostęp do niego.

Aby poznać stawki, należy wejść na stronę internetową i poprosić o informacje poprzez bardzo prosty formularz.

Strona internetowa: https://emenuk.es/

Menupop

Menupop to kolejna ze stron do tworzenia cyfrowego menu Twojej restauracji i możesz jej używać w wersji darmowej lub premium.

Z darmowej wersji można wybrać format, aby menu i dostosować kategorie i produkty. Generuje również kod QR, aby uzyskać dostęp do pliku.

Jeśli chodzi o płatną wersję, posiada ona wyżej wymienione funkcje, ale wyróżnia się posiadaniem zdolności do składania zamówień przez klientów za pośrednictwem tej samej platformy, na razie, gdy są w Twojej firmie.

>  8 wskazówek, które sprawią, że gastronomiczny neuromarketing zadziała w Twojej restauracji

Należy pamiętać, że miesięczna opłata za tę aplikację wynosi 29 €.

Strona: https://emenuk.es/

Wykorzystanie kodów QR w restauracjach

Wykorzystanie kodów QR w restauracjach kwitnie od lat i będzie się utrzymywać , szczególnie w czasach, które znamy jako „new normal”.

Wystarczy zeskanować kod QR, aby zobaczyć opcje menu, bez konieczności kontaktowania się z kelnerami.

Jeśli umieścisz go na stronie internetowej restauracji, klienci będą mogli zeskanować go w domu, aby zamówić usługę dostawy.

Jeśli Twoje cyfrowe menu jest interaktywne, klienci mogą zamawiać ze swojego miejsca, a Ty dodatkowo ograniczysz kontakt między kelnerami a klientami.

Aplikacje czytników QR

W sklepach mobilnych można znaleźć niezliczone aplikacje do odczytu kodów QR, ale zawsze należy pobierać bezpieczne opcje, które działają prawidłowo.

Przy tej okazji zostawimy Wam trzy najlepsze aplikacje do odczytu kodów QR, abyście mogli przetestować je z kodem Waszej restauracji i polecić je swoim klientom.

Niektóre telefony komórkowe mają już wbudowany czytnik kodów QR w aparacie, musisz tylko sprawdzić, czy twój pozwala na to. Jeśli nie, oto kilka aplikacji, które pomogą Ci rozwiązać ten problem.

QR Droid skaner kodów

Pierwszym z nich jest QR Droid Code Scanner, czytnik kodów z narzędziami, które ułatwiają proces.

Ta aplikacja może odczytywać kody QR za pomocą tylnej i przedniej kamery. Odczytuje nie tylko kody, ale także ich adresy URL.

Jeśli światła w restauracji są przyćmione i aparat nie może ustawić ostrości na kodzie QR, wystarczy włączyć lampę błyskową.

Jeśli nie chcesz stracić cyfrowego menu, można je zapisać jako plik do eksportu.

Neo Reader Skaner QR i kodów kreskowych

Inną opcją jest Neo Reader QR & Barcode Scanner, wszechstronna aplikacja dla każdego systemu operacyjnego, która stawia bezpieczeństwo Twoich urządzeń jako swój priorytet.

Automatycznie wykrywa kody QR, bez konieczności ustawiania na nie ostrości, i może je odczytywać zarówno przednią, jak i tylną kamerą.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, zawsze zapyta Cię o potwierdzenie, czy chcesz wejść na stronę , na którą wskazuje i zapisze je w historii.

Ma darmową wersję, która ma reklamy i wersję premium, którą można kupić za jedyne 99 centów.

Zapper

Zapper to darmowa aplikacja, która jest dostępna dla urządzeń z systemem Android i iOS.

Chociaż jego główną funkcją jest odczytywanie kodów QR, aplikacja ta pozwala na dokonywanie płatności w rekordowo krótkim czasie

Ze względu na swoją wszechstronność, jest szeroko stosowany i polecany przez użytkowników z różnych krajów.

Monouso: Sklep, którego potrzebuje Twoja restauracja

Dobre zarządzanie usługami – z wykorzystaniem cyfrowego menu – nie jest kompletne, jeśli nie ma się produktów wysokiej jakości.

W naszym sklepie internetowym Monouso znajdą Państwo różnorodne produkty dla branży hotelarskiej i gastronomicznej, które wzbogacą oferowane przez Państwa usługi.

Kubki, talerze, sztućce, szklanki, dzbanki, tace i pojemniki na wynos to tylko niektóre z produktów, które można znaleźć w naszym katalogu.

Są one produkowane z materiałów jednorazowych, wielokrotnego użytku i biodegradowalnych, więc możesz wybrać te, które najlepiej pasują do Twojego stylu biznesowego

Odwiedź nas i daj się zaskoczyć ilością opcji, materiałów i cen w naszym sklepie internetowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BASIC DATA PROTECTION INFORMATION

Purpose: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Rights: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Recipients: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitimation: Consentimiento del interesado.

Responsible: Envalia Group, S.L.

Additional information: You can find additional and detailed information on data protection in our privacy policy