fbpx

Cyfrowa gastronomia: czy zostaniesz w tyle?

Obecnie wiele restauracji przenosi się w świat cyfrowej gastronomii. Motywacją do tego był globalny kryzys zdrowotny, który zmusił wiele firm do przemyślenia sposobu działania.

W wyniku tej radykalnej zmiany, zastosowanie cyfrowej gastronomii zyskało rozgłos wśród właścicieli restauracji na całym świecie. Aby ten model pracy działał prawidłowo, należy przestrzegać pewnych zasad, które wyjaśnimy później.

Tymczasem zacznijmy od zdefiniowania, czym jest i jak działa cyfrowa gastronomia.

Czym jest cyfrowa gastronomia?

Cyfrowa gastronomia to sposób pracy obejmujący wykorzystanie nowych technologii cyfrowych. Celem jest poprawa procesów, dzięki którym żywność i napoje są uprawiane, przetwarzane, dystrybuowane i konsumowane.

Te zmiany w gastronomii przyniosły wybitne zmiany w fizycznych, psychicznych i społecznych aspektach jednostki. Cyfrowa gastronomia to nie tylko obecność w internecie. Obejmuje on również potrzeby sektora gastronomicznego w świecie cyfrowym.

Aby format cyfrowej gastronomii zadziałał dla firmy, musi być pomyślany pod tym założeniem. Można jednak przekształcić swój poprzez przestrzeganie kilku aspektów cyfrowej gastronomii, takich jak bycie kuchnią dla duchów.

Jaki jest obecny stan cyfrowej gastronomii?

Dziś cyfrowa gastronomia ma się dobrze, jest zjawiskiem, które pozostanie na długo. Dzięki takiemu sposobowi pracy restauracjom udało się przetrwać i stanąć na nogi podczas pandemii.

Teraz, przez wzgląd na kolejny kryzys, tym razem gospodarczy, jest to modalność, która będzie funkcjonować jako stały sposób pracy. Dziś internet zapchał się niezliczoną ilością opcji restauracji, z których można wybrać usługę.

Od zamawiania jedzenia na wynos po rezerwację miejsca w restauracji jest możliwe dzięki tej gastronomicznej rewolucji. Geolokalizacja, wykorzystanie Big Data i AI sprawiły, że gastronomia stała się bardziej spersonalizowanym biznesem.

Zastosowanie cyfrowej gastronomii poprawiło rentowność restauracji o prawie 100%, ułatwiając dostęp do klientów, rezerwacje, obsługę dostawców i zarządzanie menu. Wszystkie te czynniki wskazują, że nowa era gastronomiczna zaznaczyła się innowacyjnością w restauracjach.

Jakie zasady nim rządzą?

Zasady regulujące funkcjonowanie cyfrowej gastronomii związane są z:

  • Wykorzystanie technologii w celu przyczynienia się do ochrony środowiska.
  • Wdrażanie samowystarczalnej świadomości natury i środowiska, w celu oddania planecie tego, co zostało jej odebrane.
  • Wykorzystaj technologię do przekazywania informacji o tym, jak zdrowo spożywać żywność, pozostawiając użytkownikowi pełną swobodę wyboru.
  • Wykorzystaj technologię do promowania nowej kultury uczenia się wśród pracowników, aby pomóc im stawać się lepszymi każdego dnia.
  • Zapewnienie sprawiedliwego środowiska pracy, w którym wszyscy pracownicy są traktowani jednakowo. Tworzy to przejrzystą i godną zaufania przestrzeń.
  • Stosuj nowe techniki kulinarne z wykorzystaniem technologii, aby produkować nowe potrawy i wspaniałe doświadczenia gastronomiczne, unikając imitacji istniejących.
  • Zachęcanie do docenienia wartości żywności, aby zachować tradycyjną kuchnię i kultury związane z ludźmi.
  • Generować nowe procesy, których bohaterem jest użytkownik, skupiając pole pracy na potrzebach nowych i przyszłych pokoleń.
  • Używaj skalowalnej technologii, która pozwala zawsze uzyskać najlepszą wersję ludzi, a także używaj podstawowych narzędzi, które są zrównoważone ekonomicznie.

Wreszcie, ważne jest wdrożenie zrównoważonego i prawdziwego biznesu poprzez przejrzyste i zrównoważone praktyki. W celu wygenerowania unikalnego doświadczenia użytkownika.

Jaka będzie przyszłość sektora cyfrowej gastronomii?

W obliczu zmian w stylu życia na całym świecie, wiele firm musiało wymyślić się na nowo, aby zapewnić sobie przetrwanie. Tak jest w przypadku restauracji, które w technologii dostrzegły odrodzenie swojej sprzedaży w porównaniu z tradycyjnym sposobem.

Wykorzystanie technologii ułatwiło im kontakt z użytkownikami, a jednocześnie pomogło w rozreklamowaniu swojej działalności na portalach społecznościowych. Cyfrowa gastronomia to dziedzina, która ma wiele do zaoferowania tym, którzy się w nią zapuszczą, jednak aby się w niej umocnić, należy zastosować pewne zmiany.

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości ten sposób pracy będzie nadal wykorzystywany, gdyż dzięki niemu wiele przedsiębiorstw wprowadziło innowacje na lepsze, uzyskując ogromne korzyści ekonomiczne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.