fbpx

Kursy sommelierskie Przygotuj się na sukces!

Kursy sommelierskie Przygotuj się na sukces!

Czy chcesz wejść do branży hotelarskiej frontowymi drzwiami? Kursy sommelierskie mogą być dla Ciebie wielkim sprzymierzeńcem.

Kursy sommelierskie oferują kompletne szkolenie na temat win i są najbardziej pożądane na rynku. Wykonywanie ich uczyni Cię ekspertem.

Ponieważ wino stało się nieodzowną częścią branży hotelarskiej, coraz więcej firm szuka możliwości wypełnienia wakatu sommeliera.

Zapoznaj się z korzyściami płynącymi z odbycia kursu sommelierskiego, jakie są funkcje tego ważnego stanowiska i najlepsze kursy sommelierskie w Hiszpanii.

Polecane kursy sommelierskie w Hiszpanii

Stanowisko sommeliera jest coraz bardziej pożądane w restauracjach i innych firmach gastronomicznych

O co to całe zamieszanie?

Z punktu widzenia obsługi klienta konieczna jest osoba, która zna się na winie i potrafi doradzić gościom, jaki rodzaj trunku najlepiej pasuje do ich potraw.

Dla szkolenia, istnieje kilka instytutów i szkół, które oferują kursy sommelierskie, z narzędzi, które pomogą Ci dowiedzieć się o sztuce wina

Międzynarodowa Szkoła Gotowania

Pierwszy na liście kurs sommelierski oferowanyjest przez Międzynarodową Szkołę Gotowania.

Jego propozycja jest międzynarodowym profesjonalnym kursem sommelierskim i trwa około 400 godzin.

Program ten opiera się na praktycznym szkoleniu, godzinach dydaktycznych i końcowym projekcie, aby zaliczyć kurs

Kurs skierowany jest do sommelierów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, pracowników hotelarstwa i turystyki winiarskiej oraz osób, które ukończyły lub ukończą studia zawodowe.

Po ukończeniu kursu wydawany jest dyplom potwierdzony przez Regionalne Ministerstwo Rolnictwa i Zwierząt Gospodarczych Castilla y León, Międzynarodową Szkołę Gotowania oraz Stowarzyszenie Sommelierów Castilla y León.

Instytut Szkolenia Biznesu

Kurs sommelierski Izby Madryckiej odbywa się w Instytucie Szkolenia Zawodowego.

Celem tego kursu jest przekazanie szerokiej wiedzy na temat rodzajów wina, klasyfikacji, miejscowości, w których są produkowane oraz rozwijanie umiejętności sensorycznych w celu przeprowadzenia degustacji wina lub analizy organoleptycznej.

>  Znaczenie Dnia Królów: zabawne fakty

Podobnie, w trakcie rozwoju kursu sommelierskiego, odbywają się wizyty w winnicach lub prowadzone są zajęcia przez producentów najwybitniejszych win na świecie.

W przeciwieństwie do kursu oferowanego przez Escuela Internacional de Cocina, ten program szkoleniowy jest skierowany do osób pracujących w sektorze hotelarskim i gastronomicznym lub winiarskim.

Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Bilbao

Escuela Superior de Hostelería Bilbao ma również dobrą propozycję dla kursu sommelierskiego. Kurs ten trwa 360 godzin, podzielonych na dwa lata.

Program tego kursu sommelierskiego obejmuje takie tematy jak: metodologia degustacji, funkcje sommeliera, zarządzanie piwnicą winną, uprawa winorośli, geografia wina, enologia, wiedza o produktach oraz wizyty w winiarniach i destylarniach.

Po zakończeniu kursu otrzymasz dyplom zatwierdzony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Sommelierów, Krajowe Stowarzyszenie Sommelierów oraz Hiszpańską Akademię Sommelierów i Master Sommelier.

Kurs sommelierski ESAH

Kurs sommelierski oferowany przez Szkołę ESAH jest wirtualny i trwa około 200 godzin, aby studiować tak, jak najlepiej pasuje do Twojego harmonogramu.

Kurs ten opiera się na nauce degustacji win, klasyfikacji win, parowania win, lokalizacji win w Hiszpanii oraz prawidłowego przygotowania listy win.

Osoby, które ukończyły ten kurs mogą pracować jako sommelier, maître d’, degustator win lub barman.

Profesjonalny kurs sommelierski – Izba Handlowa w Alicante

Oficjalna Izba Handlu, Przemysłu, Usług i Nawigacji w Alicante oferuje profesjonalny kurs sommelierski.

Kurs ten oferuje teoretyczne i praktyczne szkolenie na temat każdego istotnego aspektu wina i sommelierstwa.

Jeśli chodzi o program szkolenia, to jest on skierowany do osób, które pracują w branży hotelarskiej, sprzedaży wina, producentów lub osób, które pasjonująsię winem.

Tematy poznawane na tym kursie to: kultura wina, odżywianie, degustacja win krajowych i zagranicznych, enologia, uprawa winorośli, łączenie win w pary, prawodawstwo dotyczące wina i inne.

EuroInnova – Bezpłatny kurs sommelierski

EuroInnova Business School oferuje bezpłatny kurs sommelierski dla wszystkich profesjonalistów, którzy są częścią branży hotelarskiej, sommelierów, którzy chcą wzmocnić swoją wiedzę, studentów hotelarstwa lub entuzjastów wina.

Kurs ten koncentruje się na nauczeniu Cię wszystkiego, co jest związane z turystyką winiarską, rodzajami win, ich różnicami, sposobami ich rozróżniania, degustacją i łączeniem w pary

>  Rzeczy, które mogą być poddane recyklingowi: fakty i sztuczki

Międzynarodowy Kurs Sommelierski

Wreszcie, Círculo del Vino Matritense oferuje międzynarodowy kurs sommelierski . Ten kurs sommelierski jest prowadzony w klasie lub w trybie mieszanym i trwa 156 godzin lekcyjnych.

Treść tego kursu sommelierskiego obejmuje degustację, wina krajowe i międzynarodowe, enologię oraz rozwój funkcjonalny sommeliera w sektorze hotelarskim i gastronomicznym.

Ten kurs gwarantuje dobre szkolenie ,aby rozpocząć stosowanie w świecie pracy jako sommelier, doradca winiarski, kierownik ds. zakupów, degustator wina lub rozpocząć działalność gospodarczą jako właściciel sklepu z winami.

Czym zajmuje się sommelier?

Sommelier jest profesjonalistą, który jest odpowiedzialny za zarządzanie wszystkimi procesami związanymi z winami w lokalu gastronomicznym.

Wśród funkcji sommeliera jest opracowanie karty win, które są podawane w restauracji i sprawia, że parowanie każdego dania w menu.

W zakresie obsługi klienta rekomenduje wina, które podkreślają smaki zamawianych potraw, odkorkowuje i podaje wino do kieliszków, przestrzegając zasad degustacji win.

Wreszcie, w zakresie zarządzania zapasami, należy śledzić win, które są w magazynie i uzupełnić te, które są z zapasów, jak również zapewnić, że są one przechowywane w odpowiednich warunkach.

Pojawienie się nowego zawodu

Postać sommeliera narodziła się kilka wieków temu, ale nie pełnił on funkcji zbliżonych do dzisiejszych.

W średniowieczu, król Filip V miał osobę odpowiedzialną za degustację wina przed jego wypiciem. Protokół ten został przeprowadzony, aby zapobiec otruciu króla.

Obecnie natomiast sommelier to osoba, która doradza gościom w wyborze wina, które najlepiej komponuje się z zamówionymi przez nich potrawami.

Produkty, które Cię wyróżnią

Oprócz wina, sommelierzy potrzebują kieliszków, aby w praktyce wykorzystać wiedzę zdobytą na kursach sommelierskich.

W naszym wirtualnym sklepie Monouso, znajdziesz kieliszki, które są potrzebne do przeprowadzenia degustacji lub zorganizowania parowania dań w restauracji.

W naszym katalogu oferujemy Państwu kieliszki plastikowe, które trudno odróżnić od typowych kieliszków kryształowych.

Każdy z kieliszków ma specyficzny design do serwowania wina, wody lub szampana, może być przezroczysty lub posiadać kolorowe detale, które przyciągają uwagę konsumenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BASIC DATA PROTECTION INFORMATION

Responsible: Envalia Group, S.L.

Purpose: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Legitimation: Consentimiento del interesado.

Recipients: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Rights: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Additional information: You can find additional and detailed information on data protection in our privacy policy