fbpx

Co to jest La Chandeleur i jakie są opakowania na wynos

Między Bożym Narodzeniem a Zesłaniem Ducha Świętego jest wiele świąt, które zanurzają chrześcijan i całą ludzkość w historii zbawienia podjętej i dokonanej przez samego Boga. Chandeleur jest więc częścią tych radosnych obchodów i obchodzony jest co roku. Aby odpowiednio uczcić Chandeleur 2021, trzeba wiedzieć wszystko o tym święcie i przygotować opakowanie do przenoszenia naleśników!

Po Bożym Narodzeniu oczy wszystkich chrześcijan zwrócone są na Epifanię, a szczególnie na Chandeleur. Jest to tradycja kościelna utrwalana przez lata.

Chrześcijanie wchodzą w Nowy Rok z radością Bożego Narodzenia. Ta radość odnawia się przez cały rok. Ale dzisiaj ten ruch świąteczny nie jest już tylko sprawą chrześcijańską, ponieważ wszystkie narody świata zakochały się w tej radosnej i świątecznej atmosferze. W rzeczywistości, Chandeleur jest szczególnie celebrowane z naleśnikami dzielonymi z rodziną i przyjaciółmi.

Co to jest Chandeleur?

Candlemas to święto, które obchodzi się co roku, zawsze w drugim miesiącu i dokładnie drugiego dnia tego miesiąca. Jest to święto, które odbywa się każdego 2 lutego, czterdzieści dni po narodzinach Jezusa Chrystusa. W tym dniu chrześcijanie obchodzą więc jedno z dwunastu wielkich świąt i ukazują Jezusa jako “światło narodów”, poczynając od Izraela, zgodnie ze słowami starca Symeona

Ale pierwotnie Candlemas lub “święto świec” było jednym ze starożytnych świąt pogan i Rzymian, a następnie stało się świętem chrześcijańskim, które odbyło się 40 dni po Bożym Narodzeniu. Innymi słowy, jest to uroczystość ukazania się Jezusa w świątyni. Tylko w tym duchu powinniście świętować Candlemas 2021.

Pochodzenie Candlemas

L’attribut alt de cette image est vide, son nom de fichier est fête-de-la-chandeleur.jpg.

Historia głosi, że to Rzymianie obchodzili święto na cześć jednego ze swoich bogów. Bóg ten znany był jako “bóg Pan”: czyli “bóg natury”. Zwyczajem było oddawanie mu czci każdego 2 lutego. Był to “Festiwal Świec”, kiedy to poganie paradowali po ulicach z pochodniami w rękach. Można to było zaobserwować w nocy. Nazwano go “Festa candelarum”, czyli “święto świec”.

Po upadku Imperium Rzymskiego i w V wieku, Kościół podjął kroki w celu przywrócenia pogańskich świąt i przekształcenia ich w święta chrześcijańskie. Tak było w przypadku Bożego Narodzenia. Po nim, w 472 r., papież Gelazjusz I nadał nową orientację świętu Candlemas. Chłopi palili świece i przynosili je do kościoła, aby mogli skorzystać z dobrych zbiorów w nadchodzącym roku.

Dlaczego w czasie świąt Bożego Narodzenia musimy jeść naleśniki?

L’attribut alt de cette image est vide, son nom de fichier est crêpe-chandeleur-2020-1024x601.jpg.

Choć praktyka procesji z czasem zanikła, to praktyka jedzenia naleśników pozostała do dziś. Pochodzenie tego ostatniego sięga jeszcze czasów suwerennego papieża Gelazjusza, który w podzięce za świece pielgrzymom w drodze do Rzymu rozdawał naleśniki.

Według pewnych przesądów, pszenica miała być zła w następnym roku dla chłopów, którzy nie zrobili naleśników podczas święta. W każdym domu pierwsze krepiny wydmuchiwano prawą ręką, a w lewej trzymano złotego louisa. Po skończonym naleśniku kładziono go na złotej monecie, którą umieszczano w środku aż do następnego roku, a monetę ofiarowywano pierwszemu biedakowi, który powrócił. Dlatego musisz mieć najlepsze zawijacze do naleśników.

Jakiej jakości jest opakowanie dla Państwa naleśników?

Istotne jest, aby używać solidnych, ekologicznych, nietoksycznych i atrakcyjnych opakowań, które sprawią, że osoba, która będzie jadła Twój naleśnik, poczuje ślinotok. Nie będzie miał ochoty na skosztowanie Twoich naleśników, jeśli nie będzie go to pociągać. Dlatego ważne jest, aby naleśniki Candlemas znajdowały się w higienicznych opakowaniach, tak samo wygodnych jak same potrawy.

Są one najbardziej poszukiwane na rynku, ponieważ są wyjątkowo proste i mają opakowanie typu krepa. Spełniają one aktualne normy środowiskowe wg WHO. Wyróżniają się one estetyką, która pozostaje niezmienna mimo różnych kształtów. Krótko mówiąc, trzeba przejrzeć galerię opakowań naleśników na wynos!

Najlepsze opakowanie na krepę.

L’attribut alt de cette image est vide, son nom de fichier est emballage-crêpe-a-emporter-1024x601.jpg.

W tej kategorii mają Państwo do wyboru rożki kartonowe 300g/m² na naleśniki w naturalnych kolorach, pojemniki kartonowe na gofry, tacki kartonowe na ciasto (gofry i naleśniki), pojemniki na Mexican Tacos lub gofry itp. Dostępne są w różnych kolorach: białym, różowym i naturalnym. Ich wymiary również są różne, więc możesz zapakować tyle naleśników, ile chcesz, nie martwiąc się o ich grubość.

Są to pojemniki zaprojektowane tak, aby pomieścić wszystkie formy słodkich i pikantnych potraw. Dlatego są one atrakcyjne i łatwe w użyciu. Są higieniczne, wygodne, jednorazowe, praktyczne, a przede wszystkim nadają się do użytku w piekarniku, zamrażarce czy mikrofalówce. Zapewniają pewną dyskrecję przy wkładaniu do nich naleśnika, gofra czy pizzy.

Są one jednorazowe i w 100% nadają się do recyklingu, ponieważ są wykonane z kartonu spożywczego i są dostępne w opakowaniach po 25 sztuk, 100 sztuk, 500 sztuk, 800 sztuk i więcej. Składaj zamówienia online w zależności od swoich możliwości, oczekiwanych zysków i frekwencji gości. Przy każdym zakupie opakowań do krepiny i gofrów, sklep internetowy MonoUso jest z pewnością jedyną referencją, której potrzebujesz.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.