fbpx

Cechy papieru toaletowego: wszystko, czego nie wiedziałeś o tym produkcie

Czy używasz tego produktu często i nie wiesz jak jest on wykonany? Chcesz poznać najważniejsze szczegóły dotyczące papieru toaletowego? W tym wpisie znajdują się wszystkie fakty i liczby na jego temat.

Istnieje wiele zastosowań papieru toaletowego i ręczników papierowych na bieżąco. Niewiele jednak mówi się o pochodzeniu i ewolucji tego produktu. Zostańcie do końca, a my wam wszystko pokażemy

Co to jest papier toaletowy?

papel higiénico

Papier toaletowy to nic innego jak włókna roślinne, które mogą być czyste lub pochodzące z recyklingu. Jest on przetwarzany w dużych maszynach, które mieszają go z chemikaliami i wodą w celu uzyskania pasty. Ponadto, przechodzi przez procesor, aby usunąć nadmiar wody i spalić wszystkie rodzaje bakterii.

Papier toaletowy został zaprojektowany z myślą o potrzebie oczyszczenia człowieka po defekacji lub oddaniu moczu. Jego użycie stało się nieodzowne przy oczyszczaniu odbytu i narządów płciowych.

Ponadto może być wykorzystywany do innych zadań domowych, takich jak wchłanianie płynów, usuwanie rozlanych substancji. Kiedy w domu są dzieci, bardzo często używa się papieru toaletowego. Małe dzieci mogą rozlać płyny lub zabrudzić się, a papier toaletowy będzie bardzo pomocny.

Historia papieru toaletowego

Być może uważasz, że papier toaletowy zawsze był taki, jaki znasz dzisiaj. Mówię ci, że wcześniej nie było takiego papieru. Rzymianie, Anglicy i Francuzi używali pewnych przedmiotów i produktów, których nie można sobie nawet wyobrazić:

 • Magiczna szczotka.
 • Listek sałaty.
 • Zimna woda z brzegu rzeki.
 • Wełna namoczona w wodzie różanej
 • Gęsia szyja.
 • Rags.
 • Gliny.

Historia papieru toaletowego zaczyna się w Chinach w II wieku przed naszą erą. Jest to jeden z najbardziej niezbędnych wynalazków dla społeczeństwa. Ewoluowała ona z czasem aż do 1857 roku, kiedy to biznesmen Joseph C. Gayetty jako pierwszy wprowadził na rynek papier toaletowy.

Stamtąd pojawiły się odmiany i rodzaje papieru toaletowego, od najbardziej ekonomicznych do najbardziej wyszukanych.

Zalety i wady stosowania papieru toaletowego

https://www.youtube.com/watch?v=YTU0Xsax2NM

Regularne korzystanie z papieru toaletowego było w historii bardzo kontrowersyjne. Przyjrzyjmy się głównym zaletom i wadom tego produktu:

Zalety

Korzyści z papieru toaletowego są liczne:

 • Ekonomiczne: mimo że istnieją drogie papiery toaletowe, większość produktów jest przystępna cenowo
 • Sprzymierzeni ze zdrowiem: korzystanie z papieru toaletowego przynosi zdrowie Twojemu ciału i Twojemu domowi.
 • Praktyczne: można go zabrać wszędzie bez problemów
 • Doskonała tekstura: Papier toaletowy zapewnia bardzo dobre wrażenia w przeciwieństwie do innych przedmiotów o bardziej nieprzyjemnej teksturze.

Wady

Może powodować podrażnienia: Niektóre rodzaje papieru toaletowego mogą powodować podrażnienia wrażliwej skóry.

Niewłaściwe użycie może prowadzić do infekcji: Niewłaściwe użycie papieru będzie sprzyjać infekcjom w miejscach intymnych.

Rodzaje papieru toaletowego

tipos de papel higiénico

Pokażemy Państwu najczęstsze rodzaje papieru toaletowego w społeczeństwie. To pomoże Ci znaleźć idealny dla Ciebie.

Konwencjonalny: To ten, którego używamy na co dzień w naszym domu lub biurze. Bardzo przydatne jest również zabranie go ze sobą w podróż lub na spacer. Można go znaleźć w każdym sklepie, sklepie spożywczym lub supermarkecie.

Istnieje szeroka gama konwencjonalnego papieru toaletowego. Różni się on budżetem, lub ilością warstw, które zawiera.

Przemysłowy: Przemysłowy papier toaletowy jest używany przez wiele osób. Stosuje się go do osuszania skóry lub rąk pracowników w przemyśle, firmie, fabryce, centrum handlowym, restauracji i hotelach.

W tych miejscach powinny znajdować się uchwyty na rolki papieru, które przytrzymają rolkę i pomogą ją łatwo odwijać. Uchwyty na rolki zawierają blokadę zabezpieczającą przed zgubieniem lub usunięciem przez użytkowników, którzy często korzystają z rolki.

Surowce do produkcji papieru toaletowego

Produkcja papieru toaletowego wymaga wielu materiałów. Można je znaleźć lub wydobyć bezpośrednio z natury. Nie wspominając już o tym, że do prawidłowego wykończenia końcowego używa się środków chemicznych.

Połączenie i uszlachetnienie tych materiałów zaowocowało powstaniem papierów o różnej jakości. Widzimy użyte materiały:

 • Miazga celulozowa
 • Włókna roślinne
 • Woda
 • Polipropylen lub polietylen
 • Perfumy

W niektórych przypadkach stosowane są substancje zapachowe lub dodatki, które sprawiają, że ich marketing jest jeszcze bardziej wyspecjalizowany. Na przykład, istnieją warianty dla osób z wrażliwością skóry.

Główne marki papieru toaletowego

Jeśli szukasz dobrej marki papieru toaletowego, wskażemy papiery najczęściej kupowane i polecane przez użytkowników na rynku.

W ten sposób można je wziąć pod uwagę przy dokonywaniu zakupu. Jeśli weźmiesz pod uwagę moje zalecenia, na pewno znajdziesz bardzo dobry produkt w kategorii papieru toaletowego. Marki są:

 • Scottex
 • Presto
 • Kompakt Eroski
 • Mica Derm
 • Foxy silk
 • Pielęgnacja skóry Enova plus
 • Magia Renowa

W rzeczywistości, niektórzy ludzie nie przestają patrzeć na oznaczenia na tych papierach. Chociaż inni, bardziej wybrani użytkownicy robią szczegółowe badania przed dokonaniem zakupu.

Wskazówki dotyczące dobrego wykorzystania papieru toaletowego

Oto kilka wskazówek dotyczących właściwego stosowania papieru toaletowego, które pomogą Ci złagodzić Twoje nawyki i zaoszczędzić pieniądze. Te wskazówki są następujące:

 

 • Mycie części intymnych po defekacji jest dobrym rozwiązaniem i dobrym nawykiem. Dla większego komfortu można go również wysuszyć papierem.
 • Zwijanie papieru toaletowego w dłoni to zły nawyk. Należy oderwać część 3 lub 4 arkuszy, aby oczyścić się po wypróżnieniu lub oddaniu moczu.
 • Jeśli ręce są brudne, zalecam umyć je mydłem i wodą przed użyciem papieru toaletowego
 • Jeśli oszczędzisz papier toaletowy, unikniesz wycięcia 70.000 drzew dziennie. Oszczędzając papier, zanieczyszczamy mniej i pomagamy środowisku poprzez zmniejszenie zużycia papieru toaletowego.
 • Stosowanie dozowników w przemyśle, firmie, fabryce, centrum handlowym, restauracji jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli mówimy o oszczędzaniu papieru toaletowego

Sposób, w jaki używasz papieru toaletowego bezpośrednio wpływa na Twój budżet. Możesz wydać o wiele mniej, jeśli naprawdę świadomie korzystasz z tego zwykłego produktu.

Doszliśmy do końca naszego stanowiska poświęconego charakterystyce papieru toaletowego. Nie zapomnij sprawdzić naszych narzędzi do przenoszenia papieru toaletowego. Za nami.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.