fbpx

Biodegradowalne i nadające się do recyklingu sztućce – przyjazna opcja!

Użycie słów takich jak„biodegradowalny„, „nadającysię do recyklingu” lub „degradowalny” stało się popularnym terminem w ostatnich latach. Wynika to z ciągłego dążenia do zwiększenia zbiorowej globalnej świadomości wpływu, jaki my ludzie wywieramy na środowisko.

W następnym poście będziemy mówić o wykorzystaniu sztućców ulegających biodegradacji i recyklingowi jako alternatywy przyjaznej dla środowiska. Aby poznać wszystkie szczegóły, dołączcie do mnie do końca.

Materiały ulegające biodegradacji i recyklingowi Czym one są?

Są to produkty pochodzenia naturalnego, które po ich użyciu możemy wyrzucić do śmieci ekologicznych bez obawy o skażenie przyrody. Materiały te ulegają naturalnej degradacji w średnio krótkim okresie czasu, a ich wpływ na środowisko jest prawie zerowy.

Przyczyniamy się również do tworzenia większej świadomości w zakresie ochrony i dbałości o środowisko, ponieważ produkty te są przyjazne dla środowiska.

Korzyści z ich stosowania

Jak już wspomnieliśmy, materiały te ulegają degradacji i wracają do natury, nie wpływając na nią. Ponadto są one nazywane recyklingowymi, ponieważ oferują możliwość wielokrotnego wykorzystania ich jako nowych produktów. Najbardziej znanymi zaletami są:

Zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska

Szacuje się, że każdego roku dziesiątki tworzyw sztucznych trafiają do oceanu zanieczyszczając środowisko morskie. Szacuje się, że 85% szczątków morskich składa się z tworzyw sztucznych. Poprzez ograniczenie stosowania wyrobów z tworzyw sztucznych i rozpoczęcie stosowania wyrobów z materiałów ulegających biodegradacji znacznie ograniczymy zanieczyszczenie środowiska.

Wracając na ziemię jako nawóz

Materiał biodegradowalny rozkłada się naturalnie w krótkim czasie, nie zanieczyszczając środowiska i nie stając się nawozem dla gleby. W ten sposób wpływ na krajobraz plaż, gór i rzek będzie niewielki lub żaden.

Oszczędzaj olej

Olej jest głównym materiałem do produkcji tworzyw sztucznych. Ograniczenie produkcji i zużycia tworzyw sztucznych pozwala zaoszczędzić ten nieodnawialny zasób. Stosując produkty ulegające biodegradacji przyczyniamy się do wyeliminowania tak dużego zużycia ropy naftowej.

>  Pomysły na kostiumy na wielkie Halloween 2020

Oszczędza pieniądze

Na rynku znajduje się już wiele dekoracji świątecznych wykonanych z materiałów biodegradowalnych i nadających się do recyklingu. Innym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest wykorzystanie wyobraźni do stworzenia pięknych i oryginalnych projektów produktów, które można poddać recyklingowi w domu.

Ponadto, oszczędzamy pieniądze poprzez recykling takich przedmiotów jak papier gazetowy, papier czasopismowy, karton, uszkodzone dyski, szklane lub plastikowe butelki i wiele innych rzeczy.

Oszczędzaj wodę

Poprzez recykling skracamy zużycie tej ważnej dla życia każdego z nas cieczy, a jednocześnie mniej zanieczyszczamy środowisko naturalne. W ten sposób przyczyniamy się do ochrony życia na planecie i zasobów naturalnych, które są dziś tak zanieczyszczone.

Jakie produkty są wykonane z materiałów ulegających biodegradacji i recyklingowi?

Lista produktów wykonanych z materiałów biodegradowalnych i nadających się do recyklingu jest dłuższa niż Ci się wydaje. Można je znaleźć w hipermarketach, sklepach fizycznych i wielu sklepach internetowych specjalizujących się w tej dziedzinie. Niektóre produkty, które się wyróżniają to:

  • Bioplastyczne lub papierowe torby
  • Opakowanie jednorazowe
  • Kompletne dania z bambusa, drewna, nasion awokado, kukurydzy
  • Klawiatury i myszy bambusowe
  • Naturalne środki czyszczące i odświeżacze powietrza
  • Bambusowe szczoteczki do zębów.

Jednak w dalszej części chcemy mówić wyłącznie o sztućcach wykonanych z produktów biodegradowalnych i nadających się do recyklingu. Produkty te są innowacyjne i unikalne, wykonane z pięknymi wzorami, które wnoszą oryginalny akcent do Twojego stołu, produkowane z bardzo wysokimi standardami jakości.

Używając sztućców ulegających biodegradacji i nadających się do recyklingu możesz być bardzo spokojny, ponieważ są to produkty przyjazne dla środowiska. Doskonale spełniają tę samą funkcję co tradycyjne sztućce, ale nie szkodzącprzyrodzie i zapewniając kilka znaczących oszczędności.

Gorąco polecam sztućce ulegające biodegradacji i recyklingowi, ponieważ po użyciu wyrzuca się je i ulegają naturalnej degradacji bez zanieczyszczeń.

Europa walczy z problemem środowiskowym spowodowanym stosowaniem tworzyw sztucznych, zachęcając do stosowania talerzy i sztućców wykonanych z materiałów biodegradowalnych i nadających się do recyklingu. Biodegradowalne sztućce są tu po to, aby pozostać, ponieważ zmniejszamy zużycie tworzyw sztucznych, będąc jednocześnie przyjaznymi dla natury i środowiska.

Jakie materiały są używane do produkcji sztućców ulegających biodegradacji i nadających się do recyklingu?

Oto niektóre z materiałów użytych do produkcji biodegradowalnych i nadających się do recyklingu sztućców:

>  Powody, dla których warto stosować taśmy zabezpieczające w swojej firmie

Lasy odnawialne

W niektórych krajach Azji i Ameryki Południowej uprawiają one lasy odnawialne. Wydobywają z nich materiały do produkcji istniejących na rynku produktów. W lasach odnawialnych, używane drzewa są przesadzane, pomagając naturze w odnowie życia.

Drewno

Drewniane sztućce są wyłącznie naturalne, nie zawierają toksyn ani dodatków chemicznych i stanowią trwałą i ekonomiczną alternatywę wysokiej jakości. Pochodzą one z naturalnych źródeł, takich jak brzoza, które następnie są przekształcane w eleganckie i innowacyjne elementy drewniane, które nie szkodzą środowisku.

Mater-Bi

Jest to surowiec, który jest pozyskiwany z fabryki kukurydzy i certyfikowany znakiem „OK Kompost” oraz normą europejską EN 13432. Te biodegradowalne sztućce są mocne, a jednocześnie łatwe w obsłudze i wytrzymują przez krótki czas temperatury do 90°C.

Nasiona awokado

Niektóre firmy stworzyły biopolimery z nasion awokado, które mają piękne wzory i są jednorazowego użytku. Sztućce te są utylizowane w sposób naturalny, wracając do natury, aby wykorzystać je jako nawóz lub kompost.

Bambus

Sztućce jednorazowe wykonane z włókien bambusowych mają zastąpić sztućce z tworzywa sztucznego, choć od dawna istnieją dobre kadzie lub duże widelce wykonane z tego materiału.

Ostatnio na rynku pojawiły się naturalnej wielkości sztućce bambusowe z unikalnymi wzorami, które są idealne do każdego posiłku. Ponadto są one w 100% naturalne, ponieważ nie zawierają niebezpiecznych związków, takich jak BPA, i są w pełni biodegradowalne.

Gdzie mogę kupić produkty biodegradowalne i podlegające recyklingowi?

W Monouso oferujemy szeroki i zróżnicowany asortyment sztućców ulegających biodegradacji i recyklingowi, które można używać kiedy tylko się chce, a także jednorazowe naczynia do serwowania, które spełniają te same standardy jakości, co naczynia tradycyjne.

Naczynia do serwowania uzupełnią biodegradowalne i nadające się do recyklingu sztućce i talerze, nadając im wyjątkowy, innowacyjny i elegancki akcent, którego wymaga każda okazja. Najlepszą rzeczą jest to, że dostarczamy Państwu produkty, które przyczyniają się do ochrony naszego środowiska.

Na koniec radzimy dokładnie przemyśleć oryginalne wzory, które oferujemy w naszym asortymencie biodegradowalnych i nadających się do recyklingu sztućców i wybrać te idealne dla Państwa. Weź pod uwagę wszystkie oferty i korzyści, które oferujemy Ci na naszej stronie internetowej. Na co czekasz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BASIC DATA PROTECTION INFORMATION

Responsible: Envalia Group, S.L.

Purpose: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Legitimation: Consentimiento del interesado.

Recipients: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Rights: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Additional information: You can find additional and detailed information on data protection in our privacy policy