fbpx

Biodegradowalne i nadające się do recyklingu sztućce – przyjazna opcja!

Użycie słów takich jak“biodegradowalny“, “nadającysię do recyklingu” lub “degradowalny” stało się popularnym terminem w ostatnich latach. Wynika to z ciągłego dążenia do zwiększenia zbiorowej globalnej świadomości wpływu, jaki my ludzie wywieramy na środowisko.

W następnym poście będziemy mówić o wykorzystaniu sztućców ulegających biodegradacji i recyklingowi jako alternatywy przyjaznej dla środowiska. Aby poznać wszystkie szczegóły, dołączcie do mnie do końca.

Materiały ulegające biodegradacji i recyklingowi Czym one są?

Materiales biodegradables y reciclables

Są to produkty pochodzenia naturalnego, które po ich użyciu możemy wyrzucić do śmieci ekologicznych bez obawy o skażenie przyrody. Materiały te ulegają naturalnej degradacji w średnio krótkim okresie czasu, a ich wpływ na środowisko jest prawie zerowy.

Przyczyniamy się również do tworzenia większej świadomości w zakresie ochrony i dbałości o środowisko, ponieważ produkty te są przyjazne dla środowiska.

Korzyści z ich stosowania

Jak już wspomnieliśmy, materiały te ulegają degradacji i wracają do natury, nie wpływając na nią. Ponadto są one nazywane recyklingowymi, ponieważ oferują możliwość wielokrotnego wykorzystania ich jako nowych produktów. Najbardziej znanymi zaletami są:

Zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska

Szacuje się, że każdego roku dziesiątki tworzyw sztucznych trafiają do oceanu zanieczyszczając środowisko morskie. Szacuje się, że 85% szczątków morskich składa się z tworzyw sztucznych. Poprzez ograniczenie stosowania wyrobów z tworzyw sztucznych i rozpoczęcie stosowania wyrobów z materiałów ulegających biodegradacji znacznie ograniczymy zanieczyszczenie środowiska.

Wracając na ziemię jako nawóz

Materiał biodegradowalny rozkłada się naturalnie w krótkim czasie, nie zanieczyszczając środowiska i nie stając się nawozem dla gleby. W ten sposób wpływ na krajobraz plaż, gór i rzek będzie niewielki lub żaden.

Oszczędzaj olej

Olej jest głównym materiałem do produkcji tworzyw sztucznych. Ograniczenie produkcji i zużycia tworzyw sztucznych pozwala zaoszczędzić ten nieodnawialny zasób. Stosując produkty ulegające biodegradacji przyczyniamy się do wyeliminowania tak dużego zużycia ropy naftowej.

Oszczędza pieniądze

Na rynku znajduje się już wiele dekoracji świątecznych wykonanych z materiałów biodegradowalnych i nadających się do recyklingu. Innym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest wykorzystanie wyobraźni do stworzenia pięknych i oryginalnych projektów produktów, które można poddać recyklingowi w domu.

Ponadto, oszczędzamy pieniądze poprzez recykling takich przedmiotów jak papier gazetowy, papier czasopismowy, karton, uszkodzone dyski, szklane lub plastikowe butelki i wiele innych rzeczy.

Oszczędzaj wodę

Poprzez recykling skracamy zużycie tej ważnej dla życia każdego z nas cieczy, a jednocześnie mniej zanieczyszczamy środowisko naturalne. W ten sposób przyczyniamy się do ochrony życia na planecie i zasobów naturalnych, które są dziś tak zanieczyszczone.

Jakie produkty są wykonane z materiałów ulegających biodegradacji i recyklingowi?

Lista produktów wykonanych z materiałów biodegradowalnych i nadających się do recyklingu jest dłuższa niż Ci się wydaje. Można je znaleźć w hipermarketach, sklepach fizycznych i wielu sklepach internetowych specjalizujących się w tej dziedzinie. Niektóre produkty, które się wyróżniają to:

  • Bioplastyczne lub papierowe torby
  • Opakowanie jednorazowe
  • Kompletne dania z bambusa, drewna, nasion awokado, kukurydzy
  • Klawiatury i myszy bambusowe
  • Naturalne środki czyszczące i odświeżacze powietrza
  • Bambusowe szczoteczki do zębów.

Jednak w dalszej części chcemy mówić wyłącznie o sztućcach wykonanych z produktów biodegradowalnych i nadających się do recyklingu. Produkty te są innowacyjne i unikalne, wykonane z pięknymi wzorami, które wnoszą oryginalny akcent do Twojego stołu, produkowane z bardzo wysokimi standardami jakości.

Używając sztućców ulegających biodegradacji i nadających się do recyklingu możesz być bardzo spokojny, ponieważ są to produkty przyjazne dla środowiska. Doskonale spełniają tę samą funkcję co tradycyjne sztućce, ale nie szkodzącprzyrodzie i zapewniając kilka znaczących oszczędności.

Gorąco polecam sztućce ulegające biodegradacji i recyklingowi, ponieważ po użyciu wyrzuca się je i ulegają naturalnej degradacji bez zanieczyszczeń.

Europa walczy z problemem środowiskowym spowodowanym stosowaniem tworzyw sztucznych, zachęcając do stosowania talerzy i sztućców wykonanych z materiałów biodegradowalnych i nadających się do recyklingu. Biodegradowalne sztućce są tu po to, aby pozostać, ponieważ zmniejszamy zużycie tworzyw sztucznych, będąc jednocześnie przyjaznymi dla natury i środowiska.

Jakie materiały są używane do produkcji sztućców ulegających biodegradacji i nadających się do recyklingu?

Oto niektóre z materiałów użytych do produkcji biodegradowalnych i nadających się do recyklingu sztućców:

Lasy odnawialne

W niektórych krajach Azji i Ameryki Południowej uprawiają one lasy odnawialne. Wydobywają z nich materiały do produkcji istniejących na rynku produktów. W lasach odnawialnych, używane drzewa są przesadzane, pomagając naturze w odnowie życia.

Drewno

Drewniane sztućce są wyłącznie naturalne, nie zawierają toksyn ani dodatków chemicznych i stanowią trwałą i ekonomiczną alternatywę wysokiej jakości. Pochodzą one z naturalnych źródeł, takich jak brzoza, które następnie są przekształcane w eleganckie i innowacyjne elementy drewniane, które nie szkodzą środowisku.

Mater-Bi

Jest to surowiec, który jest pozyskiwany z fabryki kukurydzy i certyfikowany znakiem “OK Kompost” oraz normą europejską EN 13432. Te biodegradowalne sztućce są mocne, a jednocześnie łatwe w obsłudze i wytrzymują przez krótki czas temperatury do 90°C.

Nasiona awokado

Niektóre firmy stworzyły biopolimery z nasion awokado, które mają piękne wzory i są jednorazowego użytku. Sztućce te są utylizowane w sposób naturalny, wracając do natury, aby wykorzystać je jako nawóz lub kompost.

Bambus

Sztućce jednorazowe wykonane z włókien bambusowych mają zastąpić sztućce z tworzywa sztucznego, choć od dawna istnieją dobre kadzie lub duże widelce wykonane z tego materiału.

Ostatnio na rynku pojawiły się naturalnej wielkości sztućce bambusowe z unikalnymi wzorami, które są idealne do każdego posiłku. Ponadto są one w 100% naturalne, ponieważ nie zawierają niebezpiecznych związków, takich jak BPA, i są w pełni biodegradowalne.

Gdzie mogę kupić produkty biodegradowalne i podlegające recyklingowi?

W Monouso oferujemy szeroki i zróżnicowany asortyment sztućców ulegających biodegradacji i recyklingowi, które można używać kiedy tylko się chce, a także jednorazowe naczynia do serwowania, które spełniają te same standardy jakości, co naczynia tradycyjne.

Naczynia do serwowania uzupełnią biodegradowalne i nadające się do recyklingu sztućce i talerze, nadając im wyjątkowy, innowacyjny i elegancki akcent, którego wymaga każda okazja. Najlepszą rzeczą jest to, że dostarczamy Państwu produkty, które przyczyniają się do ochrony naszego środowiska.

Na koniec radzimy dokładnie przemyśleć oryginalne wzory, które oferujemy w naszym asortymencie biodegradowalnych i nadających się do recyklingu sztućców i wybrać te idealne dla Państwa. Weź pod uwagę wszystkie oferty i korzyści, które oferujemy Ci na naszej stronie internetowej. Na co czekasz?

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.