fbpx

7 trików łatwego i szybkiego usuwania plam z płyt plastikowych

Jeśli myślimy o czyszczeniu naczyń po tłustym i kolorowym posiłku, nikt nie będzie chciał tego zrobić! Ale, znając kilka sztuczek łatwego i szybkiego usuwania plam z plastikowych naczyń, niewątpliwie ułatwi to zadanie, a nawet sprawi przyjemność.

Wyobraźcie sobie, że zjedliście wspaniały rodzinny obiad w domu, a oni przygotowali pyszne spaghetti w sosie bolońskim. Bez wątpienia rodzina jest szczęśliwa z powodu uroczystości, pysznego jedzenia i wspaniałego spotkania.

Pod koniec kolacji wszyscy żegnają się i czas umyć brudne i tłuste plastikowe naczynia. Sytuacja ta jest podobna do tego, jak używamy tuczników do zabierania jedzenia do pracy lub do szkoły dla dzieci.

Nawet jeśli plastik jest mocnym materiałem i dobrze się myje, zawsze istnieje możliwość, że zapach i plamy pozostaną. Pewnie zastanawiasz się, czy już czas je wymienić? A odpowiedź brzmi nie, ponieważ jeśli zastosujesz wskazówki, które pokażemy Ci dzisiaj, będziesz mógł utrzymać je w czystości i bez plam na dłużej.

7 sztuczek do usuwania plam z plastikowych płyt, łatwo i szybko!

quitar manchas platos plásticos

Oto kilka sztuczek, które sprawią, że po tłustym posiłku twoje plastikowe dania będą wyglądać jak nowe:

Używaj pasty do zębów

pasta de dientes para quitar manchas de platos plasticos

Polega ona na naniesieniu pasty na plamę za pomocą pędzla i wcieraniu jej aż do jej zniknięcia. Można to zrobić ruchem okrężnym, lekko mocnymi ruchami na powierzchni dotkniętej płytą, a następnie spłukać i wysuszyć.

Pamiętaj, że plastik jest zazwyczaj delikatnym materiałem, że tłuszcz i silne kolory przylegają do niego, zmieniając jego wygląd. Jeśli chcesz zachować ich estetykę, musisz je bardzo dobrze czyścić za każdym razem, gdy ich używasz.

Ten trik jest dość skuteczny na plamy pomidorów, ponieważ już go wypróbowaliśmy i działa doskonale. Mamy nadzieję, że tobie też się to uda.

Moczenie wybielaczem lub chlorem

Wymieszać jedną łyżkę ługu w dużej ilości ciepłej wody i namoczyć plastikowe naczynie przez pół godziny. Następnie umyć pojemnik wodą z detergentem, aby był gotowy do następnego użycia, zachowując jego piękny kolor.

Do codziennego mycia naczyń sugerujemy rozpylanie chloru w wodzie i pozostawienie go na co najmniej 10 minut. To jest właściwe, aby utrzymać je w dobrej estetyce i bez bakterii. Zrób to co najmniej co 3 użycia

Technika ta jest również skuteczna, jeśli chodzi o usuwanie naklejek z naszych produktów ekologicznych.

Niech dania wyschną na słońcu

Procedura ta jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga czasu. Ale ważne jest, aby nie zapomnieć, że utwór jest wystawiony na działanie promieni słonecznych i może stracić swój pierwotny kolor.

Teraz zostaw plamy po stronie naczynia w otwartym oknie. Ponadto, może być w miejscu zewnętrznym, gdzie jest dużo światła słonecznego. Po kilku godzinach należy sprawdzić, czy plamy zniknęły i usunąć kawałek.

Wiedząc, że zostawiając kilka kawałków na słońcu, zwykle tracą one swój kolor, dobrze z plamami jest tak samo.

Ocet z wodorowęglanem

bicarbonato para quietar manchas de platos plásticos

Wykonanie mieszanki octu, sody oczyszczonej i płynnego środka czyszczącego jest bardzo skuteczne w usuwaniu plam z plastikowych naczyń. Weź 2 łyżki białego octu, 1 2/3 filiżanki sody oczyszczonej i ½ filiżanki mydła w płynie i dodaj do ½ filiżanki wody.

Następnie należy dobrze wymieszać te elementy i umieścić je w butelce z aerozolem, a następnie rozpocząć natryskiwanie roztworu na plastikową płytkę. Można również nałożyć go na gąbkę, a następnie przetrzeć nim kawałek, aby usunąć brud i plamy.

Na koniec należy opłukać naczynie i osuszyć je czystą ściereczką.

Kwas euforyczny

Umieścić dwie tabletki musującego środka zobojętniającego w misce z wodą. Produkty te mogą być dość skuteczne w usuwaniu plam z plastikowych naczyń, a także są bardzo proste. Rozpocząć od napełnienia miski wodą, włożyć dwie tabletki środka zobojętniającego i namoczyć na noc.

Następnego dnia należy zmyć część płynnym mydłem, spłukać i osuszyć czystą ściereczką. Pamiętaj, aby umyć naczynie tak, aby nie pozostały po nim żadne pozostałości zastosowanej substancji.

Wybielanie wodą natlenioną

Najpierw musimy dobrze wyczyścić kawałek wilgotną szmatką i detergentem. Następnie spłukać tak, aby na talerzu nie pozostało mydło.

Następnie włóż płytę do wody z kranu z wodą natlenioną i wyjmij ją na zewnątrz. Jeśli nie możesz umieścić go w świetle słonecznym, możesz użyć lampy i skupić go bezpośrednio na pojemniku.

Sugerujemy pozostawić ją w ten sposób na 6 godzin, po upływie tego przybliżonego czasu plama zniknie. Następnie można go umyć z detergentem i przygotować do następnego posiłku.

Cytryna, biały ocet, sól i detergent

Zrobić roztwór soku z cytryny, białego octu, soli i łyżki stołowej detergentu: Wymieszać te składniki w dużym pojemniku z wodą z kranu. Następnie zanurzasz naczynie i zostawiasz je tam na chwilę, kiedy widzisz, że plama zniknęła, jest usuwana.

Po sprawdzeniu, że plamy nie ma, płytę dobrze się myje, suszy i przechowuje do następnego użycia.

Ważne jest, aby po zastosowaniu każdej z tych sztuczek dobrze oczyścić płyty, aby zniknąć z nich pozostałości użytych substancji. Pamiętaj, że są one używane do podawania jedzenia, które będziemy jeść.

Jak wydobywać przykry zapach z plastikowych naczyń?

https://www.youtube.com/watch?v=6D0xHwkYFO0

Innym ważnym aspektem dań plastikowych, które tak bardzo lubimy, jest to, że mają one tendencję do wyłapywania zapachu podawanego jedzenia. Ale nie martw się! Mamy najlepsze sztuczki, aby ten zapach zniknął, jak również niechciane plamy.

Soda oczyszczona w wodzie ma właściwości dezynfekcyjne i ściągające. W ten sposób zmieniają środowisko, w którym muszą rozmnażać się grzyby i bakterie, chroniąc tym samym nas i nas.

Można również użyć soku z cytryny jako dezodorantu, ponieważ eliminuje on bakterie, które wytwarzają nieprzyjemny zapach. W tym celu należy pokroić cytrynę i wcierać ją na talerzu lub wyjąć sok z filiżanki i spryskać nim. Po namoczeniu go na chwilę myje się go detergentem i jest gotowy do ponownego użycia.

Jeśli masz święto i nie masz tych praktycznych i użytecznych plastikowych naczyń do tego typu imprez, najlepszą opcją jest zakupienie ich najlepszej możliwej jakości.

W Monouso oferujemy Państwu szeroką gamę płyt plastikowych w różnych kolorach i bardzo atrakcyjnych kształtach. W ten sposób możesz cieszyć się tymi spektakularnymi potrawami na wszelkiego rodzaju specjalne okazje, które pomogą Ci wydostać się z kłopotów, przy mniejszej inwestycji.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w plastikowych tabliczkach, na pewno spodoba Ci się i wybierzesz najbardziej odpowiedni dla swojej uroczystości. Czekamy na Ciebie!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.