fbpx

3 triki do mycia ściereczek kuchennych

lavar-pano-portada

Jeśli chodzi o sprzątanie domu, nie ma lepszego towarzysza niż ręcznik do herbaty. Ten mały kawałek tkaniny nadaje się do dezynfekcji każdego zakątka domu, jednak po użyciu może być niezwykle trudny do umycia.

Często poddajemy ściereczki kuchenne wszelkim rodzajom powierzchni, dzięki czemu zbierają one brud z miejsc niewyobrażalnych, stając się rajem dla rozmnażania się bakterii. Krótko mówiąc: wiedza o tym, jak prawidłowo je umyć, jest niezbędna do utrzymania higieny w domu.

Na stronie Monouso Czystość i higienę traktujemy priorytetowo przede wszystkim, dlatego przynosimy Ci kilka wskazówek, abyś mógł umyć swoje dysze do perfekcji. Odkryj je poniżej!

Dlaczego nie skorzystać z pralki?

Wygląda na logiczny wybór, prawda? Prawda jest taka, że tkanina jest w tym urządzeniu bardzo zniszczona. Z drugiej strony, może zblaknąć i nieodwracalnie zrujnować ubrania, które dzielą z nim przestrzeń.

Chusteczka kuchenna może pozostać czysta bez potrzeby prania w pralce, nie wspominając o tym, że tkanina ta może spłynąć do urządzenia. Zamiast tego mamy kilka bardziej praktycznych i funkcjonalnych zaleceń.

Mycie naczyń w kuchence mikrofalowej

Zgadza się, mikrofalówka jest w stanie w ciągu kilku minut pozostawić nieskazitelnie czyste ściereczki kuchenne.

Po zakończeniu użytkowania ściereczki spłukać ją dużą ilością mydła i wody. Upewnij się, że całkowicie ją zakrywa, aby nie pozostawiła żadnych śladów brudu. Skoncentruj się również na najbrudniejszych miejscach, ponieważ plamy te są trudniejsze do usunięcia.

Po tym procesie ściśnij go trochę (tylko trochę) i włóż do otwartej plastikowej torby. Ważne jest, aby go nie zawiązać, ponieważ potrzebuje dobrej dawki ciepła lub torba może się na nim stopić.

Ustawić mikrofalówkę na niską lub średnią moc. Ściereczka powinna pozostać w mikrofalówce przez co najmniej minutę. Po tym kroku należy ostrożnie zabrać torbę, najlepiej rękawiczką kuchenną lub pincetą, aby się nie poparzyć.

Teraz wystarczy tylko opłukać ręcznik i pozwolić mu wyschnąć. Będzie dobrze jak nowy!

Produkty domowe

Produkty takie jak mydło, chlor lub środek dezynfekujący są funkcjonalne w krótkim okresie czasu, ale mogą ostatecznie rozpadać się na tkanki.

Dlatego należy spróbować z powszechnie używanymi materiałami kuchennymi, takimi jak

  • Wodorowęglan.
  • Lemon.
  • Ocet.

Pierwsze dwa mogą być używane jak zwykłe mydła, a nawet razem. Jednakże, aby umyć ręczniki kuchenne z octem, należy je gotować przez co najmniej dziesięć minut.

lavar-pano

Zmywarka do naczyń

Wysoka koncentracja ciepła w tym instrumencie usunie wszystkie ślady brudu z tkaniny kuchennej. Wystarczy włożyć ją razem z naczyniami kuchennymi i wyjdzie całkowicie nieskazitelnie.

Należy uważać, aby nie położyć ściereczki na naczyniach i nie zaplątać jej w drzwiczki lub ruszty zmywarki. W przeciwnym razie może rozpaść się podczas cyklu mycia.

Ten mały jest niezwykle ważny dla czystości w kuchni i w domu. Postępuj zgodnie z naszymi sugestiami, a wszystkie Twoje ściereczki kuchenne będą w idealnym stanie do sprzątania. Sprawdź to!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.