fbpx

10 europejskich win, dzięki którym Twoja restauracja odniesie sukces

conoce los mejores vinos europeos a tu alcance

Nie ma wątpliwości, że najlepsze europejskie wina znacznie poprawią popularność i jakość Twojej restauracji. Chodzi o to, że wielu klientów naturalnie przywiązuje dużą wagę do karty win oferowanej przez restaurację.

Aby Twoja restauracja odniosła sukces, bardzo ważne jest, aby wina, które wybierasz były właściwe. Z tego powodu poniżej przedstawiamy kilka rekomendacji europejskich win, których nie powinno zabraknąć w restauracji.

dlaczego powinienem wybrać najlepsze europejskie wina?

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego najlepsze europejskie wina to te, które powinny znaleźć się w Twojej restauracji. Zanim przedstawimy Ci nasze rekomendacje, wyjaśnijmy tę wątpliwość.

W Unii Europejskiej znajduje się obecnie około 43% wszystkich winnic na świecie. Dzięki temu wina te są najbardziej popularne na całym globie i cieszą się niezrównanym rekordem eksportowym.

Wina czerwone

Dobre czerwone wino jest koniecznością w Twojej restauracji. Oprócz wszystkich dobrych rzeczy, które może zrobić dla twojego zdrowia, takich jak zapobieganie cholesterolowi, jest jednym z najbardziej popularnych win wśród klientów. Wśród najlepszych europejskich win możemy znaleźć:

Monastrell

Wina te są nowoczesne, wysokiej jakości i potężne dzięki wysokiej zawartości alkoholu. Wina Monastrell wyróżniają się nie tylko aromatem, ale także słodyczą, wspaniałym smakiem i intensywnym rubinowym kolorem.

Bordeaux

Wina z Bordeaux charakteryzują się czerwonym kolorem pełnym pasji i wykwintnym bogactwem aromatycznym. Wśród aromatów, którymi można się delektować są wiśnia, jeżyna, malina i fiołek.

Burgundia

To czerwone wino ma owocowe aromaty maliny i truskawki oraz zauważalny brak tanin. Jest to wino, które można odświeżyć, jeśli chce się nieco zmniejszyć słodycz.

Wina białe

Podobnie jak wina czerwone, wina białe cieszą się dużą różnorodnością, a pod względem geograficznym są bardzo zróżnicowane. Podpowiemy Ci teraz, które białe wina są obowiązkowym elementem w Twojej restauracji.

Sauvignon Blanc

Wina pochodzące z tego szczepu znane są z tego, że są wytrawne, kwasowe i nerwowe. Jednak ich właściwości aromatyczne są wspaniałe, zwłaszcza jeśli są młode, ponieważ można znaleźć różne odbicia owoców i ziół.

Pinot Grigio

Pinot Grigio słynie ze swojego orzeźwiającego, cytrusowego lub gruszkowo-jabłkowego smaku, a także delikatnego aromatu. Jest to bardzo gładkie wino, idealne, aby zacząć cieszyć się tą odmianą.

Tokaji

Chociaż Tokaji ma dużo cukru, to dzięki swojej kwasowości wcale nie jest ckliwe. To właśnie ta kwasowość sprawia, że słynie on z tego, że jest tak “wyrazisty”. Jest to słodkie wino, które nigdy Cię nie znudzi.

Wina musujące

Jeśli mówimy o najlepszych europejskich win ach, które można mieć w swojej restauracji, powinniśmy zdecydowanie wymienić kilka win musujących. Te wina są bardzo zabawne i świeże, a dodatkowo są musujące.

Prosecco

Wśród najbardziej zrównoważonych win musujących znajdziemy Prosecco. Ze swoim jasnożółtym kolorem i trwałymi bąbelkami może bez problemu odświeżyć podniebienie. Jego aromat jest owocowy, choć posiada również nuty cytrusowe.

Angielskie wino musujące

Jeszcze kilka lat temu angielskie wino musujące stanowiło około 66% rocznej produkcji wina. Są one bardzo dobrej jakości, nieco wytrawne, ale równie przyjemne jak Prosecco.

Wina wzmacniane

Wina wzmacniane to wina, których zawartość alkoholu została osiągnięta poprzez dodanie alkoholu winnego. Zawartość alkoholu w tych winach może wynosić od 11 do 15 stopni. Wina te znane są również jako wina wzmocnione.

Port

Wina porto są popularne ze względu na swoją intensywność aromatyczną, alkohol i słodycz. Dzięki fermentacji wino jest w stanie zachować niektóre z naturalnych obdarowań winogron i dla wielu jest to najlepsze wino wzmacniane,

Sherry-Sherry

Ten rodzaj wina ma cechy sensoryczne, które są rzadko spotykane w innych winach lub na świecie. Jest wytrawne i jego kwasowość jest również niska, jego kolor jest blady, choć zawartość alkoholu może być dość wysoka.

Tym ostatnim kończymy naszą rekomendowaną listę najlepszych europejskich win, które powinieneś mieć w swojej restauracji. Mając je w swoim menu, jesteśmy pewni, że osiągniesz sukces łącząc je z wykwintnymi daniami.

A Ty, które z tych wszystkich europejskich win wolisz? Odkryj znacznie więcej o gastronomii na naszym blogu!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.